Home Bez kategorii Jak usunąć brzydki zapach z butów ?
formats

Jak usunąć brzydki zapach z butów ?

Opublikowany: 6 stycznia 2013 przez: w kategorii: Bez kategorii

Stopy stanowią jedną z najważniejszych części naszego ciała: całymi dniami noszą nas, dźwigając ciężar ciała, pomagają nam utrzymać postawę wyprostowaną oraz umożliwiają przemieszczanie się. Trudno się więc dziwić, że podczas tak intensywnej pracy stopy męczą się, a w konsekwencji pocą. Zjawisko to szczególnie silnie daje nam się we znaki, jeśli nie zwracamy uwagi na obuwie, które nosimy: buty z nieprzepuszczalnych, sztucznych tkanin nie pozwalają stopom oddychać, co dodatkowo sprzyja poceniu się i powstawianiu nieprzyjemnego zapachu. Również zimowe obuwie nie sprzyja stanowi naszych stóp: z jednej strony grube, dobrze ocieplane buty oraz frotowe skarpety zapobiegają przeziębieniu i chronią nogi przed chłodem, z drugiej natomiast – gdy nosimy je przez cały dzień, stopy również się męczą i pocą tym intensywniej.

Regularnie użytkowane buty dość szybko zaczynają wydzielać nieprzyjemną woń, która z czasem bardzo się nasila. Smród potu, wydobywający się z obuwia jest nie tylko drażniący, ale też trudny do usunięcia: o ile przepoconą odzież bez trudu możemy wyprać, tak śmierdzących butów raczej do pralki nie wrzucimy. Zalatujące potem mokasyny czy czółenka zwykle możemy jeszcze przewietrzyć na balkonie, jednakże w przypadku obuwia zimowego ta metoda nie ma już racji bytu. Dlatego wiele osób z rosnącą frustracją zastanawia się, czy przepocone buty da się jeszcze jakoś uratować. Na szczęście odpowiedź na to pytanie jest twierdząca.

W walce ze smrodem potu, wydobywającym się z obuwia, najbardziej skuteczne są profesjonalne neutralizatory zapachu firmy Ona. Przepocone obuwie uratujemy, spryskując je kilkukrotnie neutralizatorem Ona Spray w aerozolu: ten stuprocentowo skuteczny środek bez trudu pozbędzie się każdej, nawet najbardziej intensywnej woni, dlatego przy jego pomocy przywrócimy do stanu używalności nawet takie buty, które wydzielają woń bardzo zastarzałą. Warto także odświeżyć szafkę, w której zazwyczaj przechowujemy obuwie: w jej wnętrzu pozostawmy odkręcony pojemnik Ona Block lub Ona Żel. By przedłużyć skuteczność neutralizatorów, zamiast odkręcać pojemnik, przedziurawmy wieczko – dzięki temu zapach neutralizatora w powietrzu będzie się utrzymywał znacznie dłużej. Zarówno Ona Block, jak i Ona Żel są bardzo wydajne, więc nie musimy kłopotać się regularnym ustawianiem w szafkach nowych pojemników – jedno opakowanie neutralizatora wystarcza na ponad miesiąc. Warto również dodać, produkty firmy Ona nie maskują nieprzyjemnego zapachu, jak ma to miejsce w przypadku większości tradycyjnych odświeżaczy powietrza: zamiast tego neutralizatory drażniące zapachy usuwają, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że po jakimś czasie fetor potu powróci.

Choć problem przepoconego obuwia dotyczy ogromnej i stale rosnącej liczby osób, z drażniącą wonią potu dość łatwo można sobie poradzić. Z pomocą profesjonalnych neutralizatorów zapachu irytujący smród usuniemy szybko i skutecznie, przywracając obuwiu neutralną woń. Wszystkie produkty firmy Ona charakteryzują się nie tylko stuprocentową skutecznością, ale także bardzo wysoką wydajnością, dzięki czemu jeden pojemnik neutralizatora wystarczy nam na długo i pozwoli uratować wiele par przepoconego obuwia.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Komentowanie nie jest możliwe  comments