Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak dbać o czystość w kamperze lub przyczepie kempingowej?

 • Wakacje w kamperze to marzenie wielu rodzin. Często również osoby, które mają przed sobą jesień życia, decydują się na zakup przyczepy kempingowej – mogą w ten sposób spędzać letnie miesiące, a nawet cały rok na działce lub podróżując w nieznane miejsca. Zadbany i czysty kamper lub przyczepa są podstawą udanego wyjazdu. Jakie dobre nawyki trzeba wypracować, by wnętrze pojazdu zawsze doskonale się prezentowało, a brzydkie zapachy nie spędzały snu z powiek? 

  Dostęp do wody i regularne sprzątanie

  Nowoczesne pojazdy są wyposażone w duże zbiorniki na wodę, z których korzysta się podczas prysznica i zmywania naczyń. To duże ułatwienie – nie trzeba za każdym razem zatrzymywać się na postoju, by wziąć kąpiel czy zrobić pranie. Woda ze zbiornika jest niezdatna do picia, więc na każdą wycieczkę trzeba zabrać odpowiedni zasób wody pitnej lub zaplanować zakupy. Dostęp do wody sprawia, że sprzątanie kampera lub przyczepy przebiega szybko i sprawnie. Regularne wycieranie kurzy i zamiatanie podłogi to skuteczny sposób na usuwanie brzydkich zapachów. Osoby, które boją się specyficznych aromatów unoszących się w łazience lub w kuchni, mają dylemat przed zakupem pojazdu. Jak to wygląda w praktyce?

  PowAir Turystyczny zestaw neutralizatorów

  Zadbanie o higienę w łazience i kuchni – neutralizatory

  Toalety w kamperach nie wydzielają żadnego zapachu, ponieważ najczęściej rolę zbiornika pełni kaseta. To starannie zaprojektowane pudełko, które nie przecieka i nie przepuszcza żadnych woni. Łatwo się je opróżnia w wyznaczonych do tego miejscach przy postojach. Na wyposażeniu kampera powinny znaleźć się specjalne tabletki do toalety, które można dorzucać do kasety, płyn do WC oraz specjalistyczny papier toaletowy zaprojektowany dla przenośnych i pokładowych toalet. Papier doskonale rozpuszcza się w wodzie, dzięki czemu nie zapycha kasety oraz nie zakleja czujnika zapełnienia toalety. Do czyszczenia niewielkiej przestrzeni kuchennej najlepiej sięgnąć po chemię zaprojektowaną do używania w kamperach i przyczepach kempingowych. Domowa chemia będzie za słaba do pojazdu, którego wnętrze jest zdecydowanie mniej sterylne niż mieszkanie. Może okazać się, że mimo dbania o porządek i czystość oraz stosowania odpowiednich środków wnętrze przyczepy zaczyna brzydko pachnieć. Jak zabrać się za usuwanie przykrych zapachów z kampera? 

  Zabezpieczenie kampera lub przyczepy na zimę – neutralizatory

  Użytkownicy przyczep kempingowych najczęściej skarżą się na nieprzyjemny zapach stęchlizny. By się go skutecznie pozbyć, warto regularnie wietrzyć wnętrze pojazdu i do niezbędnego minimum ograniczyć ilość tekstyliów. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą pochłaniacze zapachów– w formie aerozolu oraz nowoczesnych urządzeń, które są zasilane na baterie. Neutralizator zapachu to strzał w dziesiątkę do kampera lub przyczepy. Urządzenie zaabsorbuje nieprzyjemne cząsteczki zapachowe – zapach psa, nieświeżych skarpetek, czy resztek jedzenia, a następnie rozpyli przyjemny aromat, który wypełni wnętrze całego pojazdu. Kamper pachnący jabłecznikiem z kruszonką? To będzie jedno z najpiękniejszych podróżniczych wspomnień!

  AS Kot - Neutralizator zapachów pozwierzęcych

  Panuje przekonanie, że kamper lub przyczepa kempingowa to sprzęt najlepszy na wiosnę i lato. Wielu właścicieli obawia się mieszkania na małej przestrzeni – odstraszają ich brak komfortu i brzydkie wonie. Dlatego na wyjątkową podróż pojazdem na kółkach najlepiej spakować podręczne neutralizatory zapachów, które sprawią, że mieszkanie w kamperze lub przyczepie kempingowej będzie przyjemnością!