Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak przygotować mieszkanie na wizytę gości?

 • Wesołe rozmowy i zabawa w miłym towarzystwie odprężają i są doskonałym sposobem na relaks po ciężkim tygodniu pracy, dlatego spędzanie czasu z najbliższymi to doskonała okazja do świętowania. Zaproszenie gości wymaga jednak od gospodarzy odpowiedniego przygotowania mieszkania. Jakie kroki podjąć, by wizyta przebiegła w miłej, relaksującej atmosferze, a przyjaciele czuli się swobodnie?

  Dokładne sprzątanie mieszkania

  W przygotowanie mieszkania na wizytę gości warto włożyć trochę wysiłku. W ten sposób można podkreślić rangę spotkania oraz pokazać, że gospodarzom zależy, by zaproszeni czuli się w ich domu, jak u siebie. Konieczne będzie sprzątanie – wycieranie kurzy, odkurzenie i umycie połogi. Jeśli mieszkanie jest pełne przedmiotów, trzeba zadbać o to, by w dniu imprezy każda rzecz miała swoje miejsce. Akcesoria, które nie dodają uroku, należy schować lub wynieść do nieużywanego pokoju. Jeśli pół salonu jest zajęte przez wysokie stosy książek lub czasopism, najlepiej przełożyć je do szafki. Obowiązkowym punktem na liście porządków będzie uprzątnięcie rozwieszonych na krzesłach ubrań, porozrzucanych kosmetyków, czy służbowych dokumentów. Bardzo miłym gestem wobec gości będzie przygotowanie wieszaka w przedpokoju. Jeśli gospodarze oczekują zdjęcia butów, w mieszkaniu powinny być naszykowane specjalne kapcie. Na wizytę trzeba przygotować również łazienkę. Wystarczy powiesić osobny ręcznik do rąk i wyjąć nową, pachnącą kostkę mydła oraz dołożyć zapasową rolkę papieru toaletowego. Co jeszcze można zrobić, by korzystanie z łazienki było przyjemnością?

  Przygotowanie łazienki – neutralizatory

  Każda łazienka ma swój specyficzny zapach – to mieszanka środków do prania, kosmetyków, czy żwirku dla kota. Dla niektórych taki domowy aromat może być trudy do zniesienia. W łazience świetnie sprawdzi się neutralizator zapachów. Wystarczy otworzyć pudełko i postawić je w dowolnym miejscu. Pochłaniacz zapachu nie tylko usunie nieprzyjemne wonie, ale przede wszystkim sprawi, że powietrze w łazience wypełni się wspaniałym aromatem: jabłecznika z kruszonką, tropikalnymi owocami lub marakują. Pięknie pachnąca łazienka na pewno na długo zapadnie w pamięć gości. Trzeba szczególnie o nią zadbać, jeśli wizyta przyjaciół ma potrwać dłużej niż kilka godzin. Jak przygotować mieszkanie, jeśli goście przyjechali na kilka dni?

  ONA Å»el 1l + System Rozdmuchowy - ZESTAW 

  Co robić, jeśli goście zostają na noc?

  Przyjazd gości na kilka dni wymaga zwiększenia zakresu przygotowań przed planowaną wizytą. W dobrym tonie będzie udostępnienie w łazience miejsca na półkach, by znajomi mogli postawić swoje kosmetyki. Trzeba przygotować dla nich także świeży komplet ręczników i wydzielić wieszaczki do ich powieszenia. W pokoju gościnnym powinna znaleźć się pachnąca pościel i dodatkowy koc, gdyby w nocy było chłodno. Ważne, by pomieszczenie było niezagracone, schludne i czyste. Obowiązkowe jest dokładne wywietrzenie pomieszczenia przed przyjazdem gości. Jeśli jest to pokój rzadko używany, warto zadbać o przyjemny zapach. Doskonale sprawdzi się odświeżacz powietrza PowAir Magic Mist – małe, estetycznie zaprojektowane urządzenie z automatycznym sterowaniem. Można ustawić częstotliwość, z jaką ma wydobywać się z niego mgiełka zapachowa. Zbiorniczek wystarcza na około 9 godzin, a podczas pracy neutralizator zapachów emituje delikatne światło. To stylowy gadżet, który na pewno uprzyjemni gościom pobyt w domu.

  Mieszkanie na wizytę gości powinno być posprzątane, uwolnione od nadmiaru przedmiotów i odświeżone. O pięknych zapach w łazience i gościnnym pokoju najlepiej zadbać, stosując wysokiej jakości neutralizatory zapachu ONA, które skutecznie absorbują nieprzyjemne wonie i sprawiają, że w pomieszczeniach pięknie pachnie.