Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny?

 • Wszędzie tam, gdzie występuje wilgoć lub szwankuje wentylacja, może pojawić się nieprzyjemny zapach stęchlizny. Co zrobić, gdy w zamkniętym mieszkaniu unosi się trudna do wytrzymania woń? Jakie są skuteczne sposoby na odświeżenie zatęchłych ubrań? Oto kilka porad, jak pozbyć się zapachu stęchlizny z mieszkania.

  Jak pozbyć się zapachu stęchlizny w domu?

  Zapach pleśni, czy grzyba kojarzy się ze starym budownictwem. Okazuje się jednak, że również właściciele nowych mieszkań coraz częściej orientują się, że w ich mieszkaniu śmierdzi. Jeśli w powietrzu unosi się zatęchła woń, należy przyjrzeć się wentylacji. Istotne są dziury wentylacyjne zabezpieczone przez specjalne kratki oraz nawiewniki w oknach. W wielu domach zimą zasłania się kratki, ograniczając w ten sposób dopływ zimnego powietrza. Takie działanie sprawia, że w pomieszczeniach szybko zaczyna robić się duszno i nieprzyjemnie pachnieć. Zamiast zasłaniać kratki, warto regularnie wietrzyć i dogrzewać mieszkanie. Skuteczność działania wentylacji w każdym pomieszczeniu sprawdzi kominiarz.

  PowAir Magic Mist

  Wietrzenie i neutralizatory zapachu do domu

  Mieszkanie powinno być regularnie wietrzone. Specjaliści zalecają, by w sezonie grzewczym zostawiać rozszczelnione okna. To dobry sposób na zapewnienie stałej, umiarkowanej wymiany powietrza. Co należy zrobić, gdy mimo wszystko po całym dniu w pokojach jest zaduch? Jak się pozbyć zapachu stęchlizny z pomieszczeń? Wietrzenie może nie wystarczyć. Warto sięgnąć po profesjonalne neutralizatory zapachu ONA. Wystarczy położyć w dowolnym miejscu pudełko z woskiem zapachowym, który pochłonie brzydki aromat i zastąpi go przyjemną wonią. Można zdecydować się również na bardziej eleganckie rozwiązanie. Estetycznie zaprojektowane urządzenie do usuwania zapachów Magic Mist bardzo dobrze się prezentuje. To produkt, który automatycznie rozpyla zapachową mgiełkę. Jest on skuteczniejszy niż zwykłe odświeżacze powietrza, ponieważ najpierw wyłapuje nieprzyjemne cząsteczki. Dopiero gdy zostaną one zneutralizowane, wnętrze wypełnia się przyjemnym aromatem. Neutralizator pracuje w różnych trybach, które można dostosować do własnych preferencji.

  Brzydko pachnące ubrania

  Jeśli w mieszkaniu unosi się woń stęchlizny, regularnego przeglądu wymagają również domowe, duże szafy. Szczelnie zamknięte i rzadko otwierane, skutecznie zatrzymują powietrze. Rozwiązaniem może być wycięcie niewielkich nawiewników lub stosowanie produktów ONA block – wosków zamkniętych w pudełeczku. Wystarczy wywiercić w wieczku otwory, a nowy przyjemny zapach skutecznie i na długo odświeży szafę. Mebel może ładnie pachnieć, ale woń stęchlizny wgryzie się w ubrania. Dzieje się tak, gdy źle wysuszone lub wilgotne rzeczy zostaną odłożone do szafy. Może zdarzyć się, że dziecko odwiesi przemoczoną bluzę czy spodnie. Jak się pozbyć zapachu stęchlizny z ubrań? Po pierwsze, trzeba uzbroić się w cierpliwość i konsekwentnie stosować neutralizatory zapachów ONA. Należy dokładnie wypsikać rzeczy skoncentrowanym płynem, a następnie włożyć je do worka foliowego i szczelnie zawiązać. Czynność trzeba powtarzać jeden raz dziennie przez kolejnych od 3 do 7 dni, aż do całkowitego usunięcia zapachu.

  Usuwanie zapachu stęchlizny z mieszkania, czy odzieży wymaga cierpliwości i stosowania profesjonalnych środków. Bardzo skutecznymi preparatami bezpiecznymi dla ludzi i zwierząt są profesjonalne neutralizatory zapachów ONA.