Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak usunąć smród z kanapy

 •  

  Kanapa zazwyczaj jest centralnym miejscem każdego salonu. Wyłożeni na poduszkach kanapy, z miską chipsów w dłoni, oglądamy wieczorami filmy albo sadowimy się na niej w trakcie imprezy w gronie znajomych, gestykulując zamaszyście trzymaną w ręku szklanką. Na kanapie lubią mościć się domowe czworonogi, ten wygodny i najczęściej elegancki mebel jest też nierzadko ulubionym miejscem zabaw naszych dzieci. Wszystko to sprawia, że piękna, obita skórą czy tkaniną kanapa narażona jest regularnie na kontakt z substancjami brudzącymi, o intensywnym zapachu, przez co ciężko utrzymać ją w czystości. Częsty i bliski kontakt z napojami, resztkami pożywienia, psią i kocią sierścią, śliną czy moczem sprawia także, że kanapa szybko zaczyna niezbyt przyjemnie pachnieć. Co gorsza, tę woń wcale nie tak prosto jest usunąć.

  Neutralizator zapachów z kanapy

  Czyszczenie zabrudzonej kanapy to niełatwe zadanie. Zwłaszcza wtedy, gdy jest ona tapicerowana materiałem o porowatej strukturze, w który bardzo szybko wnikają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Nawet niewielkie ilości błota, soku, kawy czy psiej śliny, zakamuflowane w obiciu kanapy i niedokładnie wyczyszczone, po pewnym czasie zaczynają wydzielać nieprzyjemną woń, która jest tym intensywniejsza, im więcej zapomnianych resztek wniknęło w tapicerkę. Dlatego czyszczenie obicia tego wypoczynkowego mebla jest tak istotne – w końcu nikt nie chce relaksować się czy przyjmować gości na kanapie, która wydziela podejrzany zapaszek.

  Jak usunąc nieprzyjemny zapach z kanapy

  Kup teraz neutralizator ONA płyn.

  Wszyscy posiadacze tapicerowanych kanap zapewne przynajmniej raz zastanawiali się, jak usunąć smród z kanapy. Wbrew pozorom, domowe metody nie dostarczają nam na to pytanie zbyt wielu oczywistych odpowiedzi. Sama woda najczęściej nie wystarczy, natomiast silniejsze detergenty nieprzyjemnie pachną, a ich użycie wiąże się z ryzykiem pozostawienia plam. Także reklamowane w telewizji środki do prania i czyszczenia kanap najczęściej pozostawiają na obiciu i w pomieszczeniu nieprzyjemny, ciężki i syntetyczny zapach, który od kanapy odstrasza nie tylko zwierzęta i dzieci, ale także gości.

  Usuwanie zapachu stęchlizny z kanapy

  Dlatego podczas czyszczenia kanapy warto skorzystać z profesjonalnych neutralizatorów zapachu, które szybko i skutecznie rozprawią się z nieprzyjemnymi woniami. Szczególnie przydatny w czyszczeniu obić i tapicerek okaże się Ona Płyn: wystarczy rozcieńczyć w wodzie w stosunku 1:20, a uzyskaną mieszanką dokładnie przetrzeć lub wypryskać kanapę. Co ważne, koncentrat Ona Płyn nie maskuje nieprzyjemnego zapachu tylko go usuwa, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że po jakimś czasie przykra woń powróci. Dodatkową zaletą koncentratu Ona Płyn jest jego wysoka wydajność, dzięki czemu wystarczy nam na wiele zastosowań.

  ONA Płyn - koncentrat

  Profesjonalne neutralizatory zapachu firmy Ona są idealnym rozwiązaniem problemu zabrudzonej kanapy. Dzięki nim drażniącą, zatęchłą woń resztek, błota czy śliny zastąpi miły, neutralny zapach. Czysta i przyjemnie pachnąca kanapa znów stanie się centrum życia rodziny i ulubionym miejscem wypoczynku, a my nie będziemy musieli obawiać się, że każde zabrudzenie będzie źródłem nieprzyjemnego zapachu – z neutralizatorami Ona poradzimy sobie z nimi szybko i skutecznie.