Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak zadbać o mieszkanie, w którym przebywa kot?

 •  

  Koty mają opinię zwierząt, które chodzą własnymi drogami i nie przywiązują się szczególnie do swoich właścicieli. Mimo to coraz więcej osób decyduje się na mieszkanie z mruczącym zwierzakiem. By zapewnić pupilowi odpowiednie warunki do życia, wnętrze trzeba dostosować do potrzeb pupila. Oto kilka zasad, jak zadbać o mieszkanie, w którym przebywa kot.

  Po pierwsze, bezpieczeństwo kotka

  Opieka nad mruczkiem wymaga wprowadzenia kilku udogodnień w mieszkaniu. Koty, które żyją w domu i mogą swobodnie wychodzić na zewnątrz, są spokojniejsze i narażone na mniej pokus. W bloku, gdzie niedostępny świat zewnętrzny jest dla czworonoga niezwykle atrakcyjny, trzeba zamontować siatki w oknach. Należy również pamiętać o założeniu blokad na okna i o nieotwieraniu ich do pozycji uchylnej. Zaniedbanie w tej kwestii może skończyć się dla kota tragicznie. Jakie inne pułapki czekają na kotka w mieszkaniu? Właściciele powinni zyskać podstawową wiedzę botaniczną i wyeliminować te rośliny, których zjedzenie lub lizanie może zaszkodzić pupilowi. Warto również przejrzeć chemię do sprzątania w domu i unikać silnych detergentów.

  Po drugie, zadbanie o komfort kota

  Kot, który żyje w zamknięciu, może popaść w apatię. Dlatego ważne, by jego opiekunowie zadbali o urozmaicenie kociego życia. Duży drapak należy do podstawowej, kociej wyprawki. W niektórych domach wysoko pod sufitem są montowane specjalne półki, po których kot może swobodnie skakać. Dla czworonoga zajmowanie pozycji nad głowami domowników jest bardzo ważne – pozwala mu poczuć się, jak najważniejsza istota w domu i znacznie poprawia jego samopoczucie. Obowiązkowym elementem życia z kotem jest wyznaczenie czasu na codzienną zabawę. W tym celu można wykorzystać kocie zabawki dostępne w sklepach zoologicznych lub zrobić samodzielnie kilka gadżetów dla swojego kota.

  Po trzecie, troska o domowników

  Mieszkanie z kotem ma wiele plusów, jednak często właściciele nie mogą poradzić sobie ze specyficzną wonią swojego pupila. Większość czworonogów można uczyć korzystania z kuwety już od małego. Czasami jednak zwierzę wybierze inne miejsce, by w nim załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Jak usunąć zapach moczu kota z mieszkania? Doskonałym rozwiązaniem są neutralizatory zapachu. To profesjonalne produkty, które pochłaniają niepożądane cząsteczki i niwelują ich przykrą woń. Po oczyszczeniu przestrzeni rozpylają przyjemny aromat. Trudną sytuacją dla właścicieli kotów jest moment, gdy ich pupil wybrał na swoją kuwetę sofę. Silny odór moczu może zniechęcić do wypoczynku każdego domownika. Jak usunąć koci mocz z kanapy? Można wykorzystać specjalistyczny płyn ONA w formie koncentratu. Jest bardzo wydajny, a przy tym organiczny i przyjazny dla ludzi i zwierząt. Można dodać go do rozpylacza i psikać bezpośrednio na plamę. Płyn nie tylko wyczyści brudne miejsce, ale także pozostawi kanapę świeżą i pachnącą jednym z pięciu przyjemnych aromatów. Do wyboru są: szare mydło, len, świeży kryształ, jabłecznik i aromat owoców tropikalnych. Koncentrat to skuteczny środek również dla tych właścicieli kota, którzy zastanawiają się, jak usunąć zapach moczu kota z dywanu. W łazience, gdzie stoi kocia kuweta, można używać neutralizatora zapachów ONA w sprayu lub postawić specjalne pudełko z woskiem, którego zawartość działa minimum przez 4 tygodnie.

  Właściciele kotów cenią swoje pupile za niepokorne charaktery i sposób, w jaki okazują przywiązanie. By mieszkanie z kotkiem było przyjemne, właściciele powinni zadbać o bezpieczeństwo i komfort pupila oraz zatroszczyć się o piękny zapach w pomieszczeniach. Do tego przydadzą się skuteczne i bezpieczne neutralizatory zapachów ONA.