Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak zadbać o pokoje dla gości w gospodarstwie agroturystycznym?

 • Jak zadbać o pokoje dla gości w gospodarstwie agroturystycznym?

   

  Szybkie tempo życia w wielkich miastach sprawia, że ludzie coraz chętniej wyjeżdżają na urlop na wieś. Na łonie natury chcą odpocząć od zgiełku. Dokonując wyboru, kierują się opiniami dostępnymi w Internecie i poleceniami znajomych. Dla gospodarstw agroturystycznych kluczowe znaczenie ma zatem wysoki standard obsługi. Gospodarze, którzy chcą odnosić sukcesy w branży turystycznej, powinni zadbać o pokoje dla gości.

   

  Jak dobrze zarządzać gospodarstwem?

  Założenie gospodarstwa agroturystycznego to dla wielu rolników dodatkowe źródło dochodów, dlatego chętnie modernizują swoje domy i budynki gospodarcze. Urlopowicze, którzy kochają retro klimaty, z zachwytem patrzą na drewniane pomieszczenia z łóżkami z palet, czy stodołę przerobioną na cele mieszkalne. Wystarczy im świeże powietrze, pajda chleba i szklanka mleka prosto od krowy. Coraz więcej gości ma jednak większe wymagania i oczekuje wysokich standardów. Spełnienie ich wymagań wymaga od wielu gospodarstw sprawnego zarządzania biznesem. Skuteczność podejmowanych działań można łatwo zmierzyć poprzez rekomendację dla obiektu publikowane na portalach turystycznych – ilość przyznawanych punktów lub gwiazdek. W rankingach kluczowe miejsce zajmują pokoje. Ważną informacją dla gospodarzy jest brak pozytywnych opinii na temat gospodarstwa – w takiej sytuacji warto przyjrzeć się pokojom dla gości.

   

  Jak zadbać o pokoje dla gości?

  Pokoje w gospodarstwie agroturystycznym powinny być przytulne. Ważne, by sprawiały przyjemne pierwsze wrażenie, a goście czuli się w nich jak we własnym domu od chwili, w której przekroczą próg. Pomieszczenia nie muszą być duże i nowocześnie wyposażone. Choć wielu gości doceni telewizor i dostęp do Internetu, brak udogodnień technologicznych również zyskuje coraz więcej zwolenników. Dobrym pomysłem na umilenie pobytu będzie wyposażenie pokoju w neutralizatory zapachów. Stosuje się je, by usunąć nieprzyjemny aromat z pomieszczenia – na przykład zapach stęchlizny, o jaki nie trudno w drewnianym budynku. Odświeżacze powietrzaskutecznie absorbują również zapach psa. Przydadzą się, jeśli gospodarze udostępniają pokoje również gościom podróżującym ze zwierzętami. Właściciele gospodarstw powinni wysoko na liście obowiązków umieścić usuwanie przykrych zapachów, by pokoje były zadbane i przyjemne. Inne udogodnienia, jakie na pewno docenią goście, to komplet świeżej pościeli i ręczników oraz ekologiczne kosmetyki do mycia. Warto zadbać o komfort letników, ponieważ ich zadowolenie przełoży się na sukces w prowadzeniu gospodarstwa.

   

  Gdzie szukać letników?

  Wielu gospodarzy zadaje sobie pytanie, gdzie szukać gości. Wyposażone pokoje czekają na przyjazd letników, swojskie gołąbki dochodzą w garnku, a świeże mleko kwaśnieje na zsiadłe. Tymczasem urlopowiczów nie ma, telefon i poczta internetowa milczą. Co zrobić w takiej sytuacji? Nowe gospodarstwo powinno zadbać o odpowiednią reklamę. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się zaproszenie popularnego blogera lub youtubera na wczasy. Jego post z pobytu oraz relacja na filmiku sprawi, że ludzie dowiedzą się o nowym, wartym zobaczenia miejscu na turystycznej mapie Polski. By tak się stało, wypoczynek gościa powinien przebiegać w przyjemnej atmosferze bez żadnych zakłóceń.

   

  Zarządzanie gospodarstwem agroturystycznym to ciężka praca. Jej efekty są mierzone przez obcych ludzi. Dlatego warto podjąć wysiłek i zadbać o komfort wczasowiczów, by polecali nocleg znajomym i sami również przyjeżdżali jak najczęściej.