Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak zadbać o zapach w przydomowym garażu?

 • Własny garaż to duża wygoda – można zaparkować samochód, wygospodarować przestrzeń do przechowywania, a nawet zaprojektować kącik dla majsterkowicza. Najpoważniejszym problemem, który przeszkadza w garażu, jest nieprzyjemny zapach. Charakterystyczna woń – mieszanka aromatów z silnika, benzyny, farb, rozpuszczalników, która początkowo wydaje się fanom motoryzacji przyjemnym aromatem, po kilku godzinach może męczyć. Jak zadbać o to, by brzydkie zapachy zniknęły z przydomowego garażu?

  Umiejscowienie garażu względem domu

  W zależności od tego, jak garaż jest umiejscowiony względem domu, można na różne sposoby dbać o piękny aromat w jego wnętrzu. Garaż wolnostojący to odrębny murowany budynek lub konstrukcja wykonana z blachy. Najczęściej jest oddalony od domu i wyposażony w ruchome drzwi, a czasami również okno. Taki garaż można regularnie wietrzyć, a unoszące się w jego wnętrzu zapachy nie są tak odczuwalne dla otoczenia. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli garaż jest ulokowany w bryle domu – wtedy usuwanie przykrych zapachów staje się priorytetem. Najczęściej z budynku mieszkalnego do garażu prowadzą drzwi wewnętrzne. To bardzo wygodne rozwiązanie dla domowników korzystających z auta, które ma jednak poważną wadę, wszystkie wonie: benzyny, specyficzny zapach silnika, czy gumy swobodnie przenikają do wnętrza domu. Co robić w takiej sytuacji? Dobrym pomysłem będzie założenie wysokiej jakości drzwi wewnętrznych z zabezpieczeniami. Warto podjąć również inne działania, które ochronią dom przez garażowymi aromatami.

  ONA Żel 1l + System Rozdmuchowy - ZESTAW

   

  Porządek przede wszystkim

  Przydomowy garaż najlepiej traktować jak nieodłączoną część całego budynku. To oznacza, że powinien być regularnie sprzątany i oczyszczany ze zbędnych przedmiotów. W bardzo wielu gospodarstwach domowych garaż pełni funkcję komórki – trafiają do niego nienoszone ubrania, nietrafione prezenty, stare pamiątki, resztki farb i lakierów, zepsute sprzęty AGD, czy inne urządzenia elektroniczne. Zagracone wnętrze bardzo ciężko wyczyścić. Co więcej, wypełnionej przestrzeni nie można dobrze wywietrzyć, więc usuwanie zapachu benzyny z garażu wydaje się niewykonane. Walkę z przykrymi aromatami należy zacząć od oczyszczenia przestrzeni ze wszystkich niepotrzebnych rzeczy – można zorganizować bardzo popularną w Stanach Zjednoczonych wyprzedaż garażową lub przekazać przechowywane przedmioty potrzebującym. Następnie garaż trzeba wyczyścić – zamieść lub odkurzyć, usunąć plamy z podłogi, umyć okno. Dopiero po przygotowaniu pomieszczenia można skupić się na tym, jak pozbyć się brzydkiego zapachu, który jeszcze pozostał. 

  PowAir Magic Mist

  Skuteczna neutralizacja nieprzyjemnych woni w garażu

  Odświeżacze powietrzato za mało, by na stałe zmienić bukiet zapachowy w garażu. Najlepszym wyborem będą neutralizatory zapachów, które niezwykle skutecznie absorbują nieprzyjemne wonie i rozpylają w pomieszczeniu przyjemny aromat. Wystarczy postawić blok zapachowy w plastikowym pojemniku w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Preparat będzie działał przed cztery tygodnie. Zwolennicy bardziej nowoczesnych rozwiązań mają do wyboru neutralizatory zapachu ONA Mist,z funkcją automatycznego uwalniania przyjemnych aromatów. Wystarczy ustawić częstotliwość rozpylania na urządzeniu i przez kolejne 30 lub 60 dni – w zależności od rodzaju programu – można cieszyć zmysły zapachem lnu, polarnego kryształu, szarym mydłem lub apetycznym jabłecznikiem z kruszonką albo marakują. Pochłaniacze zapachów bardzo skutecznie usuwają przykre wonie z pomieszczenia, dlatego można je stosować w różnych miejscach – w biurze, w domu, w garażu i w samochodzie.