Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak się pozbyć zapachu kociego moczu

 • W okresie wakacyjnym bliscy ludzie wymieniają się w opiece nad zwierzętami. Doglądanie kota polega najczęściej na czyszczeniu kuwety i podawaniu świeżego jedzenia. Co zrobić, jeśli tymczasowy opiekun nie może pozwolić sobie na częste przyjazdy? Dobrym rozwiązaniem może okazać się wzięcie kota na przechowanie. Jak przygotować się na przyjęcie kotka na kilka tygodni pod swój dach?

  Określenie warunków i przygotowanie kota

  Przed podjęciem decyzji o przyjęciu kota należy uzgodnić z właścicielami wszystkie warunki i poprosić o przygotowanie wyprawki dla czworonoga. W zestawie powinny znaleźć się: dokumentacja medyczna, adres i numer telefonu do weterynarza, opis przyzwyczajeń i typowych zachowań kota oraz legowisko, kuweta z zapasem żwirku, ulubione zabawki. Zmiana miejsca pobytu to dla kota bardzo duży stres. Znajome zapachy i przedmioty pomogą zwierzakowi lepiej znieść rozłąkę i odnaleźć się w nowym środowisku. Podstawowe informacje na temat pupila będą także skarbnicą wiedzy dla tymczasowego opiekuna. Dzięki nim będzie mógł lepiej zrozumieć potrzeby kota i zająć się nim w odpowiedni sposób.

  Dostosowanie mieszkania do potrzeb kota

  Osoba, która przyjmuje kota, powinna dostosować swoje mieszkanie do potrzeb czworonoga. Nie ma sensu dokonywać przeróbek we wnętrzach na okres kilku tygodni. Warto jednak pochować bibeloty, które stoją na półkach i meblach, usunąć toksyczne dla kotka rośliny oraz zdjąć firanki i zasłonki z okien. Jeśli na balkonie nie ma siatki, opiekun musi pamiętać o zamykaniu drzwi i niewypuszczaniu kota na zewnątrz. W podjęciu się opieki nad czworonogiem najważniejsze jest zrozumienie potrzeb zwierzęcia, które będzie w dużym stresie.

  PowAir Penetrator Spray

  Każdy, kto chociaż przez chwilę mieszkał z kotem, zna zapach moczu swojego pupila. To ostra i nieprzyjemna woń, którą trudno usunąć z mieszkania. W nowym środowisku zwierzak może celowo załatwiać się na meble, czy tekstylia, by zaznaczyć swój teren i poczuć się bardziej – jak u siebie w domu. Jak usunąć zapach kociego moczu z mebli? Najlepiej sięgnąć po profesjonalne i bezpieczne dla ludzi i zwierząt neutralizatory zapachów zwierzęcych ONA. Produkty dostępne w formie sprayu lub koncentratów szybko pochłaniają cząsteczki zapachowe i neutralizują ich woń. Następnie rozpylają przyjemny zapach, który skutecznie odświeża pomieszczenie i czyszczone powierzchnie.

  Skuteczna walka z kocim moczem – jak pozbyć się zapachu moczu

  Nawet najbardziej spokojni opiekunowie mogą stracić cierpliwość, gdy kotek zsika się do ich łóżka. Jak usunąć koci mocz z materaca? Poradzą sobie z nim neutralizatory zapachów w płynie. Ich zastosowanie pomoże pozbyć się przykrej woni oraz usunąć plamę. Czasami koty czują się zdezorientowane w nowym środowisku i nie mają zaufania do swoich tymczasowych opiekunów. Nawiązanie z nimi kontaktu może zająć chwilę, ale zanim to nastąpi, kotek może robić różne psikusy. Niektóre czworonogi z łatwością odnajdują ulubione buty opiekunów. Jak się pozbyć zapachu kociego moczu z butów? Wystarczy wytrzeć ich wnętrze wilgotną szmatką i obficie popsikać neutralizatorem zapachów w sprayu. Preparat usunie zapach moczu i zastąpi go przyjemnym aromatem. Do butów można użyć zapachu lnu lub szarego mydła.

  Opieka nad kotem to prawdziwe wyzwanie. Przed przyjęciem na siebie obowiązków warto poprosić właścicieli o przygotowanie dokumentów kota, przystosować własne mieszkanie oraz zaopatrzyć się w zapas skutecznych i bezpiecznych dla ludzi i zwierząt neutralizatorów zapachów ONA.