Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak odświeżyć śmierdzący dywan?

 • Dywany zdobią pomieszczenia. Są również świetnym dodatkiem, który zmienia charakter wnętrza, czyniąc je bardziej przytulnym. Dostępne w różnych wzorach i kolorach stanową idealne odzwierciedlenie trendów obowiązujących aktualnie w modzie. Dywany dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, a ich włosie może być krótkie lub długie. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju chodnik zdobi pomieszczenie, po jakimś czasie może zacząć wydzielać nieprzyjemny zapach.

  Jak odświeżyć śmierdzący dywan skutecznie?

  Dywan wymaga regularnej pielęgnacji. Co dwa dni należy go dokładnie odkurzać, by drobinki kurzu i roztocza nie wbiły się we włókna. W wielu domach wciąż regularnie trzepie się dywany. To skuteczna, chociaż czasochłonna metoda. Jak odświeżyć śmierdzący dywan nowoczesnymi sposobami? Pracę przy trzepaku zastąpi nowej klasy odkurzacz piorący. Wystarczy kilka chwil, by za jego pomocą dokładnie wyczyścić dywan. Lekko mokry trzeba pozostawić do wyschnięcia. Czysty i suchy dywan można spryskać neutralizatorem zapachów ONA. Środek w postaci koncentratu pochłonie wszystkie, nieprzyjemne zapachy z wnętrza dywanu i zastąpi je przyjemną wonią jabłecznika z kruszonką, czy świeżego kryształu. Regularnie używany odświeżacz powietrza na stałe usunie nieprzyjemne cząsteczki zapachowe z włókien.

  PowAir Penetrator Spray

  Usuwanie plam z dywanu

  Domowe meble i tekstylia są narażone na powstawanie plam. Powierzchnia dywanu potrafi po jednym weekendzie mienić się wszystkimi kolorami tęczy. Wprawne oko dostrzeże ślady psich łap umazanych błotem, odciski rączek z czekolady lub farby, plamę wina, sosu pomidorowego, czy mleka. Dywan doskonale chłonie wszystkie zapachy, a usunięcie zaschniętych plam z modelu z długim włosiem często okazuje się niemożliwe. Dlatego, gdy tylko pojawi się plama, trzeba działać szybko. Należy zaprać dywan, korzystając ze środków czyszczących – profesjonalnych odplamiaczy lub skutecznymi, domowymi sposobami. Po wyczyszczeniu włosia warto spryskać porządnie dywan za pomocą neutralizatora zapachów, takiego jak PowAir Penetrator. To silny środek, który jest przy tym ekologiczny i bezpieczny. Może być stosowany w domu, w którym mieszkają zwierzęta. Rozpylenie odświeżacza pozwoli usunąć pozostałe po sprzątaniu cząsteczki zapachowe – na przykład mleka, czy pomidorów.

  PowAir Płyn 1 litr

  Skuteczny sposób na odświeżenie dywanu

  Podczas odkurzania dywanu może okazać się, że nie każda plama została usunięta od razu. Czasami zaschnięte resztki jedzenia, czy koci mocz zaczynają intensywnie pachnieć po upływie czasu. Czując nieprzyjemny zapach unoszący się z dywanu, wiele osób decyduje się kupić nowy model. Warto pamiętać, że jeśli problemem jest zapach kociego moczu, może okazać się, że wymiana tekstyliów nic nie da. Zwierzę dalej będzie znaczyło swój teren lub manifestowało niechęć do chodnika. Pupila najlepiej zabrać do weterynarza lub kociej behawiorystki. Jak usunąć zapach moczu kota z dywanu? Skutecznym rozwiązaniem będzie spryskanie jego powierzchni neutralizatorem zapachów. Warto rozpylić mgiełkę bezpośrednio na starą plamę oraz na cały dywan. Czynność trzeba powtarzać raz dziennie przez 3 do 7 dni. Po tym czasie chodnik powinien znów przyjemnie pachnieć.

  Zadbany dywan dobrze się prezentuje i ładnie pachnie. Warto regularnie go pielęgnować – odkurzać na sucho i na mokro, zapierać plamy i stosować wysokiej jakości neutralizatory powietrza ONA do domu, które usuwają przykre zapachy.

  Neutralizatory Zapachu