Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak pozbyć się zapachu marihuany po imprezie?

 • Jak pozbyć się zapachu marihuany po imprezie?

   

  Imprezy organizowane w domach – „domówki” – wciąż cieszą się bardzo dużą popularnością. Atmosfera sprzyja grom towarzyskim, długim, poważnym rozmowom i próbowaniu różnych używek. W mieszkaniu pojawia się alkohol w postaci piwa i różnokolorowych drinków, papierosy, szisza, czy coraz popularniejsza marihuana. Jak pozbyć się charakterystycznej woni skrętów z mieszkania po zakończonej imprezie?

   

  Usuwanie śladów imprezy – kroki podstawowe

  Każdy, kto choć raz znalazł się rano w mieszkaniu po imprezie, wie, w jakim stanie są pomieszczenia. Wnętrza wymagają sprzątania, w powietrzu unoszą się brzydkie zapachy, a niektóre ściany mają plamy w dziwnych miejscach. Pierwszym krokiem powinno być dokładne i długie wywietrzenie mieszkania. Po kilkunastu minutach zapach piwa, czy innego alkoholu powinien znacznie zelżeć. Następnie należy zebrać wszystkie śmieci, które wydzielają nieprzyjemną woń. Trzeba zacząć od popielniczek, ponieważ smród starych papierosów jest bardzo charakterystyczny i mocno drażni nozdrza. Resztki jedzenia po kilku godzinach stania w cieple również dość mocno pachną. Jeśli posiłki były spożywane na jednorazowych talerzykach, to doskonały moment, by wyrzucić zastawę. W przypadku tradycyjnych talerzy naczynia należy jak najszybciej wynieść do kuchni i wstawić do zmywarki lub do zlewu, a następnie dokładnie oczyścić. Gdy pomieszczenia będą uprzątnięte ze zbędnych przedmiotów, pustych puszek i butelek oraz resztek jedzenia, można przystąpić do odkurzania.

   

  Usuwanie plam i trwałych zabrudzeń dla zaawansowanych

  Oczyszczenie podłogi to jedno z najważniejszych zadań po imprezie. Resztki jedzenia, alkoholu czy popiołu mogły zostać wdeptane przez gości w wykładzinę lub dywan podczas zabawy. jeśli nie zostaną w porę usunięte, zaczną wydzielać przykrą woń. Najlepszy do sprzątania mieszkania będzie odkurzacz piorący, który usunie plamy. Nacieki na kanapie, fotelach, czy dywanie można wywabić również ręcznie za pomocą specjalnych preparatów. Jeśli domowe sposoby oraz chemia z drogerii nie dają rezultatów, watro zamówić profesjonalną firmę sprzątającą. Co jednak zrobić z nieprzyjemnym zapachem?

   

  Jak sprawić, by mieszkanie znów pięknie pachniało?

  Jak usunąć zapach papierosów, który dla wielu osób jest nie do wytrzymania? Najlepszym rozwiązaniem będą odświeżacze powietrza. Warto sięgnąć po wysokiej klasy produkty, które mają wyjątkowe właściwości. Neutralizatory zapachu ONA absorbują niepożądane cząsteczki zapachowe i sprawiają, że tracą one swój aromat. Dzięki nim w mieszkaniu po imprezie nie będzie wyczuwalna woń papierosów, ani marihuany!

   

  Jak skutecznie usunąć zapach marihuany z mieszkania?

  Usuwanie przykrych zapachów po imprezie nie uda się bez profesjonalnych środków. Mieszkanie, w którym przez kilka godzin unosiły się gryzące i ostre wonie, będzie przesiąknięte aromatem alkoholu i innych używek. Marihuana pachnie bardzo charakterystycznie, a jej woń rozpozna każdy, kto choć raz zaciągnął się skrętem. Jednak pochłaniacze zapachu są niezwykle skuteczne i doskonale złagodzą jej woń. Co więcej, zostanie ona zastąpiona wybranym aromatem – na przykład cytrusami, czy jabłecznikiem z kruszonką. Odświeżacze powietrza można rozstawić w mieszkaniu na kilka dni przed imprezą, by w pokojach unosił się przyjemny zapach. Wielu gospodarzy może odetchnąć z ulgą i przestać obawiać się o to, jakie nowości zabiorą ze sobą znajomi na kolejne przyjęcie.

   

  Organizacja imprezy we własnym domu to często ogromne przedsięwzięcie, które łatwo może wymknąć się spod kontroli gospodarza. Chętni na zabawę goście mogą przynieść ze sobą różne używki – poza alkoholem także sziszę, czy marihuanę. Sprzątanie po takiej imprezie będzie prawdziwym wyzwaniem – chyba że zostaną zastosowane profesjonalne odświeżacze powietrza. Dzięki nim mieszkanie będzie doskonale pachniało nie tylko przez całe przyjęcie, ale także po jego zakończeniu.