Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

 • Jak przygotować samochód do sprzedaży?

   

  Sprzedaż samochodu wydaje się prostym zadaniem – wystarczy wystawić ogłoszenie w Internecie, a telefon nie przestanie dzwonić. Trzeba jednak pamiętać o tym, że na stronach motoryzacyjnych dostępne są setki modeli. Dlatego kluczem do szybkiej i satysfakcjonującej sprzedaży jest odpowiednie przygotowanie ogłoszenia oraz samego pojazdu. Co należy zrobić, by auto zwróciło uwagę potencjalnych kupujących i wyróżniło się w Internecie?

   

  Czyste auto to podstawa

  Ludzie kupują oczami, dlatego w każdym ogłoszeniu uwaga potencjalnego kupcy kieruje się najpierw na zdjęcia. By fotografie samochodu wzbudziły zainteresowanie, auto powinno być idealnie czyste. Przygotowując samochód do sesji zdjęciowej, najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej myjni i zamówić pełen pakiet – mycia i sprzątania w kabinie. Wiele firm ma również w ofercie specjalną usługę, która obejmuje przygotowanie samochodu do sprzedaży. W czystym wnętrzu nie powinno być kurzu, ani plam na wycieraczkach, czy siedzeniach. Po dokładnym wysprzątaniu kabiny może okazać się, że potrzebne będzie również wypranie tapicerki. O czym jeszcze trzeba pamiętać?

   

  Piękny zapach w zadbanym samochodzie

  Potencjalni kupcy szukają świetnego auta w dobrej cenie. Chcą mieć poczucie, że dobrze wydali pieniądze i będą komfortowo czuli się za kierownicą nowego nabytku. Dlatego ważne, by pierwszy kontakt z samochodem był dla nich przyjemny. Ważną funkcję pełni zapach, jaki wydobywa się z wnętrza pojazdu. Kluczowe będzie usuwanie zapachu dymu, czy tłuszczu. Tapicerka szybko przesiąka aromatami jedzenia, a w kabinie posiadaczy zwierząt może również unosić się zapach psa lub kota.

  Jak usunąć przykry zapach z samochodu?

  Po dokładnym sprzątaniu wnętrze pojazdu powinno pachnieć przyjemnie. Dobrze zadbać również o miły aromat, jaki roztaczają profesjonalne odświeżacze powietrza, które można zamontować w samochodzie. Bardzo skuteczne w usuwaniu nieprzyjemnych woni będzie neutralizator zapachów AS Car, który pochłania brzydko pachnące cząsteczki, neutralizuje je i zastępuje przyjemnymi aromatami. O co jeszcze warto zadbać, przygotowując samochód do sprzedaży?

   

  Przygotowanie auta do sprzedaży

  Przed wystawieniem samochodu na sprzedaż trzeba zadbać o ilość płynów eksploatacyjnych, wymienić żarówki i bezpieczniki. Pojazd powinien być gotowy dla nowego kierowcy do jazdy. Warto również wyczyścić wewnętrzną stronę maski. Kolejnym etapem będzie opróżnienie wszystkich schowków samochodowych. W jednym z nich można zostawić pochłaniacz zapachów w postaci bloku, by delikatna woń unosiła się w kabinie. Z auta należy usunąć wszystkie osobiste przedmioty. Dopiero czysty i zadbany pojazd można wystawić na sprzedaż.

   

  Jakie powinno być profesjonalne ogłoszenie o sprzedaży?

  Sprzedającym zależy na szybkiej realizacji transakcji. Wystawienie ogłoszenia w Internecie znacznie zwiększa szansę na sprzedaż. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykazać się kreatywnością przy tworzeniu jego treści. Ogłoszenia, które są śmieszne i ciekawie napisane, zyskują większą popularność i pomagają wyróżnić auto. Dobrze napisana notatka na temat samochodu razem z estetycznymi zdjęciami wykonanymi w dziennym świetle, tworzą wyjątkową ofertę sprzedaży.

   

  Każdy samochód trzeba odpowiednio przygotować do sprzedaży. Pojazd powinien być wyczyszczony, a jego wnętrze miło się prezentować. Duże znaczenie ma również zapach – przyjemna woń unosząca się w kabinie pomoże zrobić dobre wrażenie na kupujących.