Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak przygotować samochód przed randką?

 • Jak przygotować samochód przed randką?

  W czasach, gdy coraz więcej osób codziennie korzysta z samochodu, wiele randek ma szansę rozpocząć i zakończyć się w aucie. Szarmancki mężczyzna podjedzie po kobietę w umówione miejsce, a następnie wspólnie wybiorą się do restauracji. Również przedsiębiorcza bizneswoman zaplanuje romantyczny piknik za miastem, na który będzie trzeba dojechać. Jak przygotować samochód przed randką, by zrobić dobre wrażenie na drugiej osobie?

  Mycie i sprzątanie

  O ile pozwalają na to warunki pogodowe, podstawą jest umycie auta. Ubrudzona dłoń po dotknięciu klamki lub płaszcz po oparciu się o drzwi to nie najlepszy początek spotkania, chociaż jeśli ludzie mają poczucie humoru, może okazać się, że powstanie z tego ciekawa anegdotka. Wnętrze samochodu przed randką musi zostać posprzątane. Warto codziennie dbać o porządek w kabinie, często jednak brakuje na to czasu. Stare gazety, puste butelki plastikowe, torebki foliowe, opakowania po gumie do żucia lub – co gorsza – fast foodach powinny zniknąć z pojazdu. Dobrze schować do bagażnika również kocyk dla psa, zapasową parę butów, czy płaszcz.

  Odkurzanie i czyszczenie

  Kolejnym krokiem jest odkurzanie i czyszczenie kabiny. Trzeba pamiętać, że wygoda i lenistwo często idą ze sobą w parze, a przy tym obniżeniu ulegają standardy – ten mechanizm zachowań widać doskonale we wnętrzach aut. Warstwa kurzu na kokpicie, okruszki na siedzeniu, zaschnięta warstwa błota na wycieraczce – to, co jest normą dla kierowcy, może szybko sprawić, że druga osoba będzie odliczała minuty do końca jazdy, a później dyskretnie oglądała swoje ubranie w poszukiwaniu plam. Wnętrze auta można odkurzyć samodzielnie lub skorzystać z usługi kompleksowego sprzątania. Najlepiej wytrzeć kurz, korzystając z profesjonalnych i pięknie pachnących kosmetyków do auta. Zapach ma znaczący wpływ na komfort podróżowania samochodem.

  Zadbanie o wnętrze

  Warto zadbać również o wnętrze samochodu – paczuszka chusteczek, opakowanie gum do żucia, czyste pokrowce na siedzenie, ciekawa maskotka zawieszona na lusterku, płyta CD lub USB z przyjemną muzyką – to wszystko jest bardzo ważne, ale nie pomoże w zrobieniu dobrego wrażenia, jeśli kabinę wypełniają brzydkie zapachy. Mieszanka perfum, potu, benzyny, dymu tytoniowego, psiej lub kociej sierści i resztek jedzenia może skutecznie popsuć randkę. Jak usunąć przykry zapach z samochodu? Najlepiej zdecydować się na wygodne w użyciu i skuteczne neutralizatory zapachów ONA do auta. Najbardziej dyskretny będzie odświeżacz powietrza wielkością przypominający kartę kredytową roztaczający aromat świeżej pościeli (len) lub jabłecznika z kruszonką. Chociaż jest niewielkich rozmiarów, neutralizator zapachów skutecznie zaabsorbuje nieprzyjemne, samochodowe wonie i sprawi, że podróż w kabinie będzie przyjemnością. Warto wyposażyć auto w pochłaniacz zapachu dostępny w formie wygodnego w użyciu sprayu, który będzie można rozpylić zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba. Zapach tropiku, czy subtelna woń czystości à la szare mydło na pewno poprawi komfort jazdy samochodem.

  Warto starannie przygotować się do randki – zadbać o siebie, ale również o samochód, w którego wnętrzu być może odbędzie się pierwsza wspólna podróż. Czyste i pięknie pachnąca kabina może przesądzić o rozwoju znajomości!