Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z mieszkania

 •  

  Każdy z nas niejednokrotnie miał do czynienia z uporczywymi, brzydkimi zapachami. Przykre wonie nie tylko denerwują nas i pogarszają nasz nastrój, ale też najczęściej są dość trudne do usunięcia. Dotyczy to zwłaszcza zapachów intensywnych, takich jak woń papierosowego dymu czy spalenizny, które potrafi unosić się po mieszkaniu jeszcze długo po tym, gdy papieros bądź nieudany kulinarny eksperyment dawno już wylądują w koszu. Równie drażniące są zapachy stęchlizny, kociego lub psiego moczu, chemiczna woń farby czy lakieru.

  Nieprzyjemny zapach w mieszkaniu może mieć różne źródła, jednak każdą przykrą woń łączy jedno: nasze pragnienie, by pozbyć się jej jak najszybciej i móc znowu cieszyć się neutralnym zapachem w powietrzu. Niezależnie więc od tego, czy jest to unoszący się po remoncie zapach farby, lekka woń stęchlizny czy szczypiący w oczy papierosowy dym, podejmujemy różne działania, by drażniąca woń usunąć, najlepiej na stałe. Niestety, często nie jest to takie proste, zwłaszcza w sytuacjach, gdy nieprzyjemny zapach jest wyjątkowo intensywny lub gdy towarzyszy nam od dawna, jak na przykład woń papierosowego dymu, nieregularnie sprzątanej kociej kuwety albo drażniąca woń stęchlizny.

  Wśród wielu metod zwalczania nieprzyjemnych zapachów w mieszkaniu prym wiodą metody domowe, zwłaszcza rozkładanie w strategicznych punktach pomieszczenia pachnących przyjemnie substancji, takich jak mieszanki ziołowe, pachnące świeczki czy kadzidełka, listki lawendy bądź sparzona skórka cytrynowa. Równie popularne są odświeżacze powietrza, najczęściej pod postacią aerozolu lub w specjalnych dozownikach, które w określonych odstępach czasu uwalniają porcję środka odświeżającego. Wszystkie te metody łączy jednak jedno: nie usuwają nieprzyjemnego zapachu, lecz jedynie go maskują, zastępując drażniącą woń wonią przyjemną. Dodatkowo odświeżacze mają najczęściej niewielkie wkłady, które szybko się kończą, trzeba więc stale pamiętać o ich regularnym wymienianiu. By skutecznie i na długo pozbyć się przykrego zapachu warto skorzystać z szerokiej oferty profesjonalnych neutralizatorów zapachu.

  Podstawową zaletą neutralizatorów zapachu jest fakt, że ich zadaniem jest usunięcie nieprzyjemnej woni, nie tylko jej przytłumienie. Dodatkowo cechuje je stuprocentowa skuteczność: profesjonalne neutralizatory poradzą sobie z każdym nieprzyjemnym zapachem, niezależnie od jego intensywności i źródła pochodzenia. Szczególnie wartym polecenia neutralizatorem jest Ona Block: odkręcony pojemnik z tą substancją, pozostawiony w pomieszczeniu, skutecznie usunie z niego nieprzyjemną woń, zastępując go lekkim, przyjemnym zapachem świeżej pościeli, kryształu lub lekką wonią szarego mydł. Ona Block sprawdzi się podczas usuwania nieprzyjemnego zapachu  w szafie czy garderobie. Preparat skutecznie usunie woń kociego moczu, zapach stęchlizny, papierosów, intensywnych przypraw czy przypalonego oleju, dzięki czemu nadaje się do zastosowania w każdym pomieszczeniu.

  Problem nieprzyjemnego zapachu dotyczył, dotyczy i z pewnością niejednokrotnie jeszcze będzie dotyczył każdego z nas. Dlatego warto zaopatrzyć się w profesjonalny neutralizator zapachu, który skutecznie usunie każdą nieprzyjemną woń.