Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak usunąć smród ze zmywarki

  •  

    Coraz więcej gospodyń domowych docenia zalety, jakie niesie ze sobą posiadanie zmywarki. Ręczne mycie stosów naczyń, garnków i patelni po imprezie to prawdziwa mordęga, niemal każda żona i matka wie też, jak męczące potrafi być codzienne zmywanie po posiłkach czteroosobowej rodziny. Myjąc w zmywarce oszczędzamy czas, co przy obecnym stylu życia ma niebagatelne znaczenie. Co więcej, mycie naczyń w zmywarce oszczędza również wodę, a zatem i pieniądze – taka forma zmywania to nawet dziewięciokrotna oszczędność wody w porównaniu do mycia ręcznego! Właśnie dlatego posiadanie tego przydatnego urządzenia stawia sobie za cel coraz więcej pań.

    Jednakże nie każda z nas pamięta o tym, że o zmywarkę należy szczególnie dbać, regularnie czyszcząc jej wnętrze. W przeciwnym wypadku w szczelinach zaczynają zalegać resztki żywności, które powoli ulegają rozkładowi, wydzielając jednocześnie nieprzyjemny zapach. Powodem powstawania drażniącej, odstręczającej woni, wydobywającej się z wnętrza zmywarki, może być także wilgoć. Zwykle po wyjęciu czystych naczyń zamykamy urządzenie, nie pozwalając znajdującym się we wnętrzu resztkom wody wyparować. W szczelnie zamkniętym urządzeniu woda zaczyna się psuć, co także skutkuje powstawaniem przykrej woni. Niekiedy jednak zmywarka brzydko pachnie, choć nie znajdują się w niej gnijące resztki, a woda zawsze ma czas na odparowanie. Co robić w takiej sytuacji?

    Skuteczne pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z wnętrza zmywarki nie zawsze jest proste. Jednocześnie jest niezmiernie ważne: brzydki zapach, wydobywający się z urządzenia, które stanowi synonim czystości, nie nastawia nas pozytywnie do skuteczności zmywarki. Umieszczając naczynia w wydzielającej nieprzyjemną woń zmywarce mamy obawy, że talerze i sztućce nawet po zakończonym procesie mycia nie będą całkowicie czyste. Dlatego tak istotne jest, by zmywarka wydzielała neutralny zapach. Można to osiągnąć poprzez stosowanie profesjonalnych neutralizatorów zapachu firmy Ona, które drażniące zapachy usuwają, a nie tylko maskują. Jeśli mamy obawy, że brzydki zapach jest skutkiem drobnych pozostałości, zalegających wewnątrz zmywarki, warto ustawić program zmywania bez naczyń, dodając do niego rozcieńczony w wodzie koncentrat Ona Płyn. Koncentrat neutralizatora nie tylko sprawdzi się jako środek myjący, ale także skutecznie usunie nieprzyjemny zapach, a po ponownym otwarciu zmywarka znowu będzie przyjemnie pachnieć. Wnętrze urządzenia można także spryskać aerozolem Ona Spray, a następnie pozostawić do wywietrzenia – taka metoda sprawdzi się również, gdy mamy obawy, iż nieprzyjemna woń może być skutkiem zbyt szczelnego zamykania zmywarki.

    Przyjemnie pachnąca zmywarka kojarzy nam się z czystością. A ponieważ nie ma chyba kobiety, której nie zależy na czystości w kuchni, warto dbać o to, by wszystkie kuchenne sprzęty i urządzenia wydzielały przyjemna woń. Czystość i subtelny, łagodny zapach zagwarantują profesjonalne neutralizatory zapachu Ona, które sprawdzą się także w eliminacji nieprzyjemnych woni z innych domowych pomieszczeń. Na ich stuprocentową skuteczność producent udziela gwarancji zwrotu pieniędzy, nie musimy więc obawiać się, że zainwestujemy w środek, który nie spełni swojej funkcji.