Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Brzydkie zapachy – jak z nimi walczyć?

 • Według naukowców, każdy z nas potrafi rozróżnić co najmniej kilka tysięcy zapachów. Niektóre są bardziej intensywne, inne mniej. Nie wszystkie są jednak przyjemne. Jak się pozbyć tych niechcianych? Odpowiedź poniżej.

  Brzydkie zapachy z lodówki?

  Wśród uciążliwych zapachów są te wyczuwalne po każdorazowym otwarciu lodówki. Dzieje się tak nie tylko wtedy, kiedy na jej półkach zalega otwarta niedawno paczka sera albo połówka cytryny. Lodówka jest bowiem naturalnym skupiskiem różnych zapachów, pochodzących od wielu produktów – od aromatycznych kiełbasek, przez napoczęty jogurt, po zalegający w pudełku wczorajszy obiad.

  W dbaniu o czystość lodówki pomaga PowAir Płyn (jest dostępny ze spryskiwaczem pasującym do butelki). Stosowany regularnie skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Jednak ważne, by nie opryskiwać nim plastikowych elementów.

  PowAir Płyn 1 litr

   

  Brzydki zapach dywanu?

  Tym, co niestety magazynuje wszelkie zapachy, jest dywan. Wchłania kurz, dym z papierosów, zapach smażonych w domu potraw, a nawet mocz zwierząt. Tym samym, utrzymanie go w czystości jest prawdziwym wyzwaniem.

  Lekiem na organiczne zapachy z dywanów jest PowAir Spray ONA. Nie tylko je eliminuje, ale i gwarantuje przyjemną odmianę – jest bowiem dostępny w trzech odświeżających zapachach. Wystarczy spryskać nim dywan i poczekać aż wyschnie.

  Dodatkowo, ten preparat może być używany w innych przypadkach – przyda się na przykład jako „dezodorant” dla zwierząt albo jako pogromca smrodu farby po malowaniu.

  Brzydkie zapachy w łazience

  Łazienka, a raczej charakterystyczne dla niej ciągła wilgoć oraz ciepło, sprzyjają niestety namnażaniu się bakterii, a – co za tym idzie – także wydzielaniu się brzydkiego zapachu. Żeby temu zaradzić, należy regularnie czyścić brodzik, umywalkę, muszlę klozetową i resztę. Nie wolno zapominać nawet o pralce, w czym pomoże na przykład PowAir Penetrator. Pochłania on brzydkie zapachy u źródła. Co więcej, jest wzbogacony w olejki eteryczne, rozpraszające przyjemną woń.

  PowAir Penetrator Spray

  Oprócz tego, do dbania o ładny zapach w łazience, na pewno przyda się neutralizator zapachów PowAir Card. Jest dyskretny i mimo niewielkiego rozmiaru (jest mniejszy, niż karta płatnicza, a jego grubość to zaledwie 9 milimetrów) bardzo wydajny – wystarcza nawet do 100 psiknięć.

  Papierosowy dym trudny do usunięcia – jak sobie z nim poradzić?

  Zapachem, którego trudno się pozbyć, jest ten pochodzący z papierosów. Jest szczególnie uciążliwy dla osób niepalących, które charakterystyczną woń potrafią wyczuć niemal błyskawicznie, tuż po rozpaleniu tytoniu. Niestety, dym osadza się na wszystkim – na firankach, laptopie, meblach, ubraniach, a nawet na ścianach.

  Próby wyeliminowania tego przykrego zapachu poprzez kadzidełka, świece zapachowe czy odświeżacze powietrza to niestety tylko przykrywanie problemu, a nie jego rozwiązywanie. Wszystkie tego typu środki z reguły działają bowiem tylko przez chwilę, a swoją intensywnością wyłącznie maskują brzydki zapach zamiast go usunąć na dłużej.

  Dlatego w takim przypadku warto sięgnąć po Ona Żel, nazywany najefektywniejszym pogromcą brzydkich zapachów. Wystarczy odkręcić słoiczek i zostawić go tam, gdzie brzydki zapach jest najbardziej intensywny, a później tylko pamiętać, by raz dziennie energicznie wymieszać znajdującą się w nim substancję. Przyjemna woń gwarantowana.

  Pomocne może tu być także PowAir Magic Mist. To niewielkie i zarazem eleganckie urządzenie, które najlepiej sprawdzi się na przykład w kawalerce albo w pomieszczeniach o powierzchni do około 30 metrów kwadratowych. Regularnie uwalnia ono mgiełkę, usuwającą nieprzyjemną woń. Do wyboru są neutralizatory w sześciu zapachach.