Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Piękny zapach w gabinecie stomatologicznym

 • Piękny zapach w gabinecie stomatologicznym

   

  Wiele osób korzysta z usług stomatologa dopiero w momencie, gdy ból zębów staje się nie do wytrzymania. Strach przed fotelem dentystycznym sprawia, że na samą myśl o wizycie odczuwa się silny stres. Niektórzy pacjenci mdleją podczas rutynowych zabiegów. Co ma wspólnego zapach z fobią przed dentystą i dlaczego odpowiedni aromat może poprawić samopoczucie pacjentów?

   

  Jakie emocje towarzyszą pacjentom gabinetów dentystycznym?

  Należy przyjrzeć się, jakie emocje odczuwają pacjenci gabinetów stomatologicznych. Najczęściej towarzyszy im silny stres, który w wielu przypadkach zamienia się w lęk. Mimo nowoczesnych metod leczenia i doskonałych środków znieczulających wiele osób nie może pokonać fobii. Umówienie wizyty zajmuje im kilka tygodni, a dwa dni przed nią doświadczają dolegliwości zdrowotnych. Czy można im pomóc za pomocą zapachu? Okazuje się, że tak.

   

  Jaka jest rola zapachu w gabinecie?

  W poczekalni stomatologicznej unosi się charakterystyczny zapach. To specyficzna mieszanka preparatów wykorzystywanych w gabinecie podczas zabiegów oraz woń środka do sterylizacji narzędzi. Trzeba pamiętać, że zapach bardzo silnie działa na podświadomość człowieka i wywołuje określone emocje. Niektóre skojarzenia – jak na przykład lęk – są często całkowicie niezależne od świadomości. Odpowiedni aromat może pomóc zbudować zaufanie pacjenta do stomatologa oraz wyrobić w nim uczucie lojalności. Z drugiej stronybrzydkie zapachypotrafią skutecznie i na długo zniechęcić do wizyty na fotelu.

   

  Sposoby na piękny zapach w gabinecie stomatologicznym

  Dentysta, któremu zależy na przekonaniu do siebie pacjentów, powinien podjąć kilka działań. Pierwszym krokiem będzie usuwanie zapachów, które kojarzą się z gabinetem dentystycznym. W tym wypadku nie pomoże wietrzenie, czy przemywanie podłogi pachnącym płynem. Co więcej, stomatolog nie może również zrezygnować ze stosowanych produktów, jeśli te są wysokiej jakości i mają dobry wpływ na zdrowie pacjentów. Jak pozbyć się brzydkiego zapachu? Dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po profesjonalne neutralizatory zapachów ONA. To produkty, które działają na zasadzie absorbowania nieprzyjemnych cząsteczek zapachowych. Zatrzymują przykre dla nosa wonie i zastępują je wybranym, przyjemnym aromatem. Nowoczesne odświeżacze powietrzamogą być zasilane na baterie i rozpylać delikatną, bardzo przyjemną dla nosa mgiełkę tak często, jak będzie to potrzebne. Najlepszy zapach do stosowania w poczekalni i gabinecie to taki, który nie uczula i nie podrażnia górnych dróg oddechowych. Próby, czy dany aromat spełnia swoje zadanie, należy przeprowadzić również z udziałem personelu.

   

  Jakie zapachy najlepiej rozpylać u stomatologa?

  Najważniejsze, by gabinet dentystyczny wytracił zapach szpitala, czyli charakterystyczną woń sterylności. Powinien kojarzyć się z czystością i świeżością. Neutralizatory zapachu ONAsą dostępne w opcji aromatycznej: len, polarny kryształ i szare mydło. Do poczekalni najlepiej wybrać odświeżacze powietrza o woni, która wyciszy i uspokoi układ nerwowy. Dobrze sprawdzi się aromat kruszonki z jabłecznikiem, który kojarzy się z domem i przyjemnością jedzenia ciasta. Można spróbować również subtelnej woni cytrusów lub owoców tropikalnych.

   

  Osoby, które odczuwają paraliżujący strach przed dentystą, najgorzej czują się w poczekalni. Czekając na swoją kolej, często mogą usłyszeć jęki pacjentów. Negatywne wrażenie potęguje specyficzna mieszanka woni. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie przez stomatologów po profesjonalne odświeżacze powietrza, które pomogą ukoić zmysły zestresowanego pacjenta.