Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak zadbać o piękny zapach w przedszkolnej klasie?

 • Jak zadbać o piękny zapach w przedszkolnej klasie?

   

  Rodzice, którzy oddają swoje maluchy pod opiekę do przedszkola, oczekują najwyższych standardów. Klasy powinny być zadbane, a zabawki ładne i rozwijające kreatywność. Dla opiekunów bardzo duże znaczenie ma również zapach, jaki unosi się w placówce. Ich zmysły zwrócą uwagę, czy jest to przyjemna woń gotowanej marchewki i kiszonej kapusty, czy może mieszanina brzydkich aromatów. Jak zadbać o piękny zapach w przedszkolnej klasie?

   

  Zapachy w przedszkolu

  W przedszkolnej klasie mieszają się różne wonie. Intensywny zapach plasteliny, czy farb, aromat jedzenia – śniadania i obiadu to codzienność. Często, gdy jedno z dzieci jest chore lub ma problemy z żołądkiem, można poczuć również mniej przyjemną woń wymiocin, moczu, czy fekaliów. Duszny zapach w sali to norma w wielu przedszkolach. Dzieje się tak, ponieważ w placówkach prawdziwym problemem jest wietrzenie. Opiekunowie boją się, że rozgrzane zabawą dzieci szybko się przeziębią, dlatego nie pozwalają otwierać okien. W konsekwencji zapach unoszący się w przedszkolnej klasie jest czasami trudny do wytrzymania. Zdarza się, że specyficzną wonią przechodzą również dziecięce ubrania i włosy, a maluchy brzydko pachną przedszkolem po powrocie do domu.

   

  Jakie znaczenie ma odpowiedni zapach w przedszkolnej klasie?

  Bardzo ważne jest, by przedszkolne klasy były regularnie wietrzone. Najlepiej otwierać okna rano, gdy nie ma jeszcze dzieci i robić to zawsze, gdy maluchy wychodzą na zewnątrz. Dobrym rozwiązaniem może być również otwieranie okien, gdy cała grupa myje w łazience zęby po posiłku. Przebywanie w dusznej klasie może skończyć się bólem głowy i uczuciem rozdrażnienia. Zapach, jaki unosi się w przedszkolnej klasie, może różnie działać na dzieci. Maluchy, które mają wrażliwy zmysł powonienia, mogą czuć się po prostu źle. Dlatego ważne, by władze placówki skoncentrowały się na usuwaniu brzydkich zapachów.

   

  Sposoby na czystą i pięknie pachnącą podłogę w klasie

  W klasach, które są najczęściej wyłożone miękką wykładziną, trzeba zadbać o usuwanie zapachów z dywanu. Pomoże w tym regularne sprzątanie – odkurzanie i zapieranie plam. Raz na miesiąc lub częściej, jeśli podłoga jest mocno zabrudzona, warto wyprać wykładzinę specjalnym odkurzaczem. Regularne czyszczenie posadzki to dobry sposób na usuwanie zapachu mleka, które w wielu placówkach jest obowiązkowym elementem śniadania. Jak pozbyć się brzydkiego zapachuunoszącego się w powietrzu? Najlepszym wyjściem będzie sięgnięcie po profesjonalne odświeżacze powietrza.

   

  Jak skutecznie zneutralizować nieprzyjemne wonie?

  Każda klasa w przedszkolu powinna być wyposażona w pochłaniacze zapachu. To nowoczesne rozwiązania, których rolą jest neutralizowanie nieprzyjemnych woni. Jak działają? Odświeżacze powietrzado przedszkola absorbują niepożądane cząsteczki zapachowe i sprawiają, że te tracą swój aromat. Następnie w ich miejsce rozpylają przyjemną woń. Biorąc pod uwagę, jak wiele dzieci cierpi obecnie na alergię, najlepiej wybrać neutralny zapach. Skuteczne neutralizatory zapachów ONA mogą rozpylać woń polarnego kryształu, lnu lub szarego mydła. Dostępne są również pochłaniacze w formie koncentratu, które można stosować do prania dywanów oraz mycia podłóg.

   

  Warto zadbać o piękny zapach w przedszkolnej klasie. Duże znaczenie powinno mieć dobre samopoczucie opiekunów i dzieci. Profesjonalne odświeżacze powietrzadocenią również rodzice, gdy od progu przedszkola poczują przyjemną, delikatną woń czystości i świeżości.