Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Co zrobić, żeby pokój nastolatka ładnie pachniał?

 • Dzieci bardzo szybko dorastają i maluchy, które jeszcze wczoraj były gotowe na przytulanie i wspólną zabawę z rodzicami, dzisiaj są już samodzielnymi nastolatkami. Od tego momentu miejscem, w którym dziecko spędza najwięcej czasu, staje się jego własny pokój. Nastolatki często zaniedbują regularne sprzątanie przestrzeni, a bałagan w pokoju oraz dziwny zapach kompletnie im nie przeszkadzają. Co mogą zrobić rodzice, by pomieszczenie zajmowane przez syna lub córkę ładnie pachniało?

  Szczera rozmowa z dzieckiem

  Czasami rodzice samodzielnie próbują pozbyć się przykrych zapachów z pokoju dorastającego dziecka. Warto jednak wziąć pod uwagę, że wejście do wnętrza pod nieobecność córki lub syna może być traktowane jako naruszenie prywatności młodego człowieka. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, które pomoże pogłębić więź między domownikami, będzie odbycie szczerej rozmowy. Najlepiej wspólnie z nastolatkiem ustalić plan działania na cały tydzień i opracować własne sposoby na to, jak pozbyć się przykrego zapachu.

  Proste triki, by w pokoju ładnie pachniało 

  Warto tłumaczyć dziecku, że w przyjemnie pachnącym pokoju lepiej się śpi i odrabia lekcje. Zadbane pomieszczenie może być również świetnym miejscem spotkań z kolegami. Usuwanie przykrych zapachów oznacza regularne wietrzenie pokoju, wymianę pościeli oraz firanek i zasłonek. Należy zadbać o to, by nastolatek odkładał brudną bieliznę do kosza na pranie w łazience, a niezjedzone w szkole kanapki przynosił do kuchni. Również resztki jedzenia lub herbaty pozostawione na biurku po wieczornym posiłku mogą zacząć wydzielać po nocy nieprzyjemną woń. Podstawą jest więc regularne sprzątanie oraz wycieranie kurzu w pokoju. Co jeszcze warto zrobić, by pożegnać przykre zapachy? Jeśli nastolatek lubi świeczki lub kominki zapachowe, można kupić do jego pokoju zestaw przyjemnych wonności. Płomienie świec pomogą zbudować miły nastrój, na pewno ich obecność docenią romantyczne dziewczyny. Chłopcom pomysł palenia świeczek może nie przypaść do gustu, a co więcej, ich regularne zapalanie może wiązać się z kolejną pracą, jaką będzie usuwanie zapachu dymu. Dlatego warto pomyśleć o innym rozwiązaniu – na przykład postawić w pokoju dziecka odświeżacze powietrza. Najlepiej wybrać takie, które wymagają ręcznego psikania lub uruchamiają się automatycznie.

  Wysokiej jakości neutralizatory

  W pokoju nastolatka doskonale sprawdzą się neutralizatory zapachów ONA. Wystarczy ustawić dyskretny pojemnik w pomieszczeniu i wybrać czas rozpylania. Pochłaniacze zapachów są dostępne w różnych wariantach aromatów. Mogą wydzielać woń świeżą, owocową lub przypominającą jabłecznik z kruszonką, czy wypraną pościel. Dobrym pomysłem będzie wypróbowanie różnych wariantów i wybranie takiego zapachu, który najbardziej odpowiada nastolatkowi. Neutralizator zapachów są również dostępne w formie niewielkiego urządzenia (PowAir Magic Mist), które uwalnia przyjemną, wonną mgiełkę oraz dzięki wbudowanej diodzie LED delikatnie świeci. Taki modny gadżet w zielonym kolorze powinien przypaść do gustu nawet chłopcom.

  Sprzątanie i wietrzenie pokoju, które usuwają przykre zapachy, powinny należeć do podstawowych obowiązków dziecka. Warto wspólnie wdrożyć plan, który sprawi, że pomieszczenie będzie zawsze czyste i zadbane. Neutralizator zapachów świetnie sprawdzi się, by dodatkowo nasycić przyjemnym aromatem powietrze w pokoju.