Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak pozbyć się zapachu wymiocin

 • Wśród wielu silnych i drażniących zapachów jednym z najbardziej nieprzyjemnych jest odór wymiocin. Ten kwaśny fetor bardzo długo unosi się w powietrzu, a pozbycie się go najczęściej wcale nie jest łatwe. Warto wiedzieć, jak usunąć zapach wymiocin, zwłaszcza, że sytuacje, w których nasz dom mogą zanieczyścić wymiociny, nie są wcale takie rzadkie. Wystarczy przecież, by nagle zaatakowała nas ostra grypa żołądkowa, która uniemożliwi dobiegnięcie do łazienki na czas. Wymiociny na dywanie czy kanapie mogą być też efektem sensacji żołądkowych naszego czworonożnego pupila, zakrapianej imprezy, która wymknęła się spod kontroli czy nieświeżego jedzenia. Ślady wymiocin i ich nieprzyjemny zapach mogą szpecić nie tylko dom, ale także wnętrze naszego samochodu, skąd jeszcze trudniej wywabić odór z uwagi na niewielką, zamkniętą przestrzeń.

  Jak usunąć zapach wymiocin?

  Smród wymiocin szczególnie silnie nas drażni i wywołuje pragnienie, by szybko i skutecznie go usunąć. Nawet zapach farby czy spalenizny nie działa na nas tak irytująco, jak ta ostra woń. Nie bez znaczenia jest także to, że zapach wymiocin unosi się w powietrzu bardzo długo, zwłaszcza wówczas, gdy nie uda nam się wystarczająco skrupulatnie oczyścić zabrudzonych wymiocinami powierzchni. Nawet najsilniejsze odświeżacze powietrza w konfrontacji z tym fetorem są bez szans, przede wszystkim dlatego, że jedynie maskują drażniącą woń, która po pewnym czasie znów atakuje nasze nozdrza. By skutecznie pozbyć się zapachu wymiocin, warto skorzystać z profesjonalnych neutralizatorów zapachu.

  Czym usunąć zapach wymiocin

  Niezależnie od tego, czy chcemy pozbyć się zapachu wymiocin z samochodowej tapicerki, dywanu czy obicia kanapy, najważniejsze jest dokładne oczyszczenie zabrudzonej powierzchni. Skuteczne czyszczenie w połączeniu z neutralizacją drażniącego zapachu zapewni koncentrat neutralizatora zapachu Ona Płyn, który należy rozcieńczyć w wodzie w stosunku 1:20. Uzyskaną w ten sposób mieszanką dokładnie myjemy zabrudzone powierzchnie. Ona Płyn nadaje się także do stosowania w odkurzaczach z funkcją piorącą (1:50) , dlatego zapaskudzony wymiocinami dywan bez obaw możemy wyprać. Natomiast zdejmowane obicia samochodowych kanap możemy uprać w pralce, również z dodatkiem koncentratu Ona.

  Jeśli nie możemy wyprać danej rzeczy należy ją dokładnie oczyścić z wymiocin wodą z mydłem oraz spryskiwać kilkukrotnie Ona Płynem. Zabieg ten usunie  nieprzyjemną woń, uwalniając od drażniącego zapachu wnętrze pokoju czy samochodu albo kanapy.

  Zapach wymiocin sam nie wywietrzeje

  Usuwanie smrodu wymiocin jest trudne, ale możliwe. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie metody i środki, wśród których najbardziej polecane są neutralizatory zapachu Ona. Produkty tej firmy są stuprocentowo skuteczne i radzą sobie z każdym smrodem, również zastarzałych wymiocin, na co producent udziela gwarancji: jeśli którykolwiek produkt okaże się nieskuteczny, klient otrzyma zwrot pieniędzy.