Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak usunąć smród z dywanu ?

 • Zdecydowana większość z nas w mieszkaniu ceni sobie komfort i przytulność, dlatego przedkładamy dywany nad gołe posadzki. Zarówno panele, jak i kafelki często także bywają chłodne, dlatego dywany w wielu pomieszczeniach spełniają nie tylko funkcję dekoracyjna, ale i użytkową: chronią nasze wrażliwe stopy przed kontaktem z zimną powierzchnią. Niestety, dywany bardzo łatwo się brudzą, a utrzymanie ich w czystości dla wielu gospodyń domowych stanowi nie lada problem. Zwłaszcza, gdy w domu są dzieci czy zwierzęta – wówczas zachowanie czystego dywanu jest niemalże niemożliwe. Wszak one także wolą bawić się na miękkim, przyjemnym dywanie zamiast na chłodnych panelach.

  Usuwanie nieprzyjemnego zapachu dywanu

  Zabrudzony dywan często jest źródłem nieprzyjemnego zapachu, który unosi się w całym pomieszczeniu. Wgniecione między włókna resztki ciastek czy czekolady, błota, psiej śliny czy sierści szybko zaczynają wydzielać nieprzyjemną woń, która jest tym intensywniejsza, im więcej zanieczyszczeń znajduje się na dywanie. Także młode koty czy psy nierzadko załatwiają na dywanie swoje potrzeby fizjologiczne, co jest dla naszych dywanów o tyle niebezpieczne, że niedokładnie usunięte pozostałości zwierzęcego moczu wydzielają intensywną, przykrą woń. Tego typu ślady ciężko jest usunąć przy pomocy odkurzacza, natomiast reklamowane w telewizji środki do prania dywanów często pozostawiają po sobie intensywną woń, która niekoniecznie musi nam odpowiadać. Czystość i przyjemny, delikatny zapach zapewni naszym dywanom neutralizator zapachu Ona Płyn: po jego zastosowaniu dywan zostanie skutecznie oczyszczony, a do tego będzie wydzielał delikatną woń kryształu lub świeżej pościeli. Koncentrat Ona Płyn należy rozcieńczyć w wodzie w stosunku 1:20, a uzyskana mieszanka idealnie nadaje się zarówno do ręcznego czyszczenia dywanów, jak i prania ich przy pomocy odkurzacza z funkcją piorącą. Warto zaznaczyć, że Ona Płyn jest najsilniejszym koncentratem neutralizatora zapachowego dostępnym na rynku, dzięki czemu jeden pojemnik zapewni naszym dywanom czystość na długi czas. Dodatkowo koncentrat nadaje się także do mycia podłóg i sprzętów, z powodzeniem można go stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

  Odświeżacz zapachu do dywanu

  Zdarza się też tak, że dywan wydziela nieprzyjemną woń, choć nie wygląda na brudny i nie możemy zlokalizować wdeptanych między włókna śladów błota, jedzenia czy napojów. Wówczas dla pozbycia się przykrego zapachu należy spryskać brzydko pachnące miejsca aerozolem Ona Spray. Ten środek skutecznie usuwa nieprzyjemną woń, dzięki czemu nasz dywan zyska neutralny zapach świeżej pościeli lub lekki zapach przemysłowy PRO.

  Zabrudzony, niedokładnie wyczyszczony dywan potrafi sprawić, że powietrze w całym mieszkaniu nieprzyjemnie pachnie, a wchodzący do niego goście czy mieszkańcy odruchowo marszczą w niezadowoleniu nos. By uniknąć takich reakcji i przywrócić dywanom czystość oraz neutralna woń, warto zastosować neutralizatory Ona, których stuprocentowa skuteczność gwarantuje nam uwolnienie od każdego nieprzyjemnego zapachu.