Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak usunąć zapach z futra ?

  • Nie ma chyba kobiety, która nie kochałaby futer. Te okrycia są równie piękne, co praktyczne: w eleganckim, miękkim futrze nie tylko prezentujemy się szykownie, ale także możemy śmiało mierzyć się z największymi mrozami. Niezależnie jednak od tego, czy decydujemy się na futra naturalne, czy też sztuczne, większość czasu spędzają one w szafie, oglądając światło dzienne najczęściej jesienią oraz zimą, a i to zazwyczaj jedynie podczas wyjątkowych okazji. Tymczasem długotrwałe wiszenie w głębi szafy niesie ze sobą pewne ryzyko: w zamkniętej, nie wietrzonej przestrzeni może pojawić się zapach stęchlizny. O ile zatęchłe kurtki czy swetry bez trudu możemy uprać ręcznie lub w domowej pralce, tak do futer te metody nie mają żadnego zastosowania.

    Przesiąknięte stęchlizną futra mogą wywołać zrozumiałą rozpacz ich właścicielki: nie dość, że w zalatującym zatęchłą wonią futrze nie da się wyjść, to jeszcze usunięcie irytującego zapachu nie jest wcale proste. Na forach internetowych można spotkać wiele pytań, czym usunąć zapach z futra, jednak odpowiedzi jest jak na lekarstwo, a żadna nie gwarantuje powodzenia. Nawet długotrwałe wietrzenie nie jest w stanie skutecznie pozbyć się tej lekkiej, a mimo to doskonale wyczuwalnej woni, natomiast pranie futra nie wchodzi w grę. Ustawianie w szafie pachnących świeczek czy mydełek także nie przyniesie pożądanego efektu, co najwyżej wymiesza się z wonią stęchlizny, tworząc jeszcze bardziej dziwaczną i odpychającą mieszankę zapachową.

    Tymczasem skuteczne usunięcie nieprzyjemnej woni z futra jest możliwe dzięki firmie Ona. Wszystkie właścicielki futer, które obawiają się, że to eleganckie okrycie zacznie pachnieć stęchlizną, powinny niezwłocznie zaopatrzyć się w neutralizator zapachu Ona Spray: ten stuprocentowo skuteczny aerozol szybko zlikwiduje drażniącą woń, zastępując ją lekkim zapachem przemysłowym pro lub subtelną wonią lnu. Wystarczy spryskać nim nieprzyjemnie pachnące futro, by szybko zauważyć zmniejszenie natężenia zatęchłej woni, aż do jej całkowitej likwidacji. Ona Spray jest przy tym całkowicie bezpieczny i nie pozostawia śladów, dlatego bez obaw można go stosować do usuwania nieprzyjemnych woni nawet z drogich futer naturalnych. Aerozol Ona Spray, podobnie jak wszystkie inne produkty firmy Ona, objęty jest dodatkowo gwarancją producenta, co oznacza, że nieskuteczna walka z nieprzyjemną wonią wynagrodzona zostanie zwrotem kosztów. Tego jednak żadna właścicielka futra nie musi się obawiać, gdyż Ona Spray skutecznie i szybko uwolni je od irytującej woni stęchlizny, podobnie jak od każdego innego nieprzyjemnego zapachu.

    Futro, wydzielające nieprzyjemny zapach stęchlizny dotychczas było przyczyną rozpaczy i łez posiadaczki tego eleganckiego okrycia. Przykra, zatęchła woń, nie dająca się usunąć nawet po długotrwałym wietrzeniu, dla wielu futer oznaczała koniec użytkowania i konieczność dożywotniego wiszenia w szafie. Jednakże usunięcie zapachu stęchlizny z futra jest możliwe, jeśli tylko zaopatrzymy się w skuteczny i wydajny neutralizator zapachu Ona Spray. Dzięki jego zastosowaniu nawet wiszące długo w szafie okrycie szybko odzyska neutralny zapach, pozwalając nam przez długie lata cieszyć się zaletami noszenia futra.