Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak pozbyć się zapachu wilgoci ?

 •  

  Gdy za oknem trzaska mróz każdy z nas pragnie maksymalnie ogrzać pomieszczenie i uniknąć strat ciepła. Przede wszystkim podkręcamy więc kaloryfery i szczelnie zamykamy okna, dzięki czemu w mieszkaniu robi się cieplej i przyjemniej. Zwłaszcza, że nowoczesne okna są bardzo szczelne, co znacząco pomaga ograniczyć utratę ciepła. Niestety, wysoka szczelność okien zaburza naturalną cyrkulację powietrza, przez co na ścianach, w kątach pod sufitem i za meblami znacznie łatwiej wytwarza się wilgoć.

  Zapach stęchlizny w mieszkaniu

  Wysoka wilgotność powietrza to podstawowa przyczyna powstawania nieestetycznych plam na ścianach, które szybko zaczynają wydzielać nieprzyjemną, zatęchłą woń. Warto też pamiętać, że zbyt duża wilgotność nie tylko jest źródłem nieprzyjemnego zapachu, ale także zagraża naszemu zdrowiu. Zawilgocone przestrzenie stanowią idealną pożywkę dla grzybów, które rozwijają się w błyskawicznym tempie, pokrywając ścianę, podłogę czy meble nalotem pleśni. Natomiast przebywanie w zawilgoconych pomieszczeniach, w których rozwija się grzyb i pleśń, stanowi prostą drogę do wielu chorób i dolegliwości, zwłaszcza układu oddechowego. Dlatego wilgoć z domu czy mieszkania warto usunąć nie tylko ze względu na nieprzyjemny, drażniący zapach, ale także w trosce o zdrowie swoje i swoich bliskich.

  Jak pozbyć się wilgoci z mieszkania

  Pierwszym krokiem do pozbycia się problemu wilgoci i pleśni jest dokładne osuszenie zawilgoconych miejsc i pokrycie ich środkiem grzybobójczym, który zahamuje rozwój szkodliwych grzybów. Warto też zadbać o prawidłową wentylację mieszkania, by uniknąć nawracania problemu: najczęściej wystarczy regularne wietrzenie i unikanie zbyt szczelnego zamykania okien. Wszystkie nowoczesne systemy okienne wyposażone są w opcję mikrowentylacji, która ogranicza utratę ciepła, ale jednocześnie ie pozwala świeżemu powietrzu wnikać do pomieszczenia, co zapobiega rozwijaniu się wilgoci i pleśni.

  Jak pozbyć się zapachu wilgoci

  Kolejnym krokiem jest usunięcie drażniącego, zatęchłego zapachu. Na forach internetowych można znaleźć wiele porad, jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu wilgoci, jednak większość z nich ogranicza się jedynie do zamaskowania przykrej woni, podczas gdy skuteczna okaże się tylko całkowita jej neutralizacja. Pomocne w zwalczaniu zapachu wilgoci będą więc profesjonalne neutralizatory zapachu  Ona, które – w przeciwieństwie do odświeżaczy czy domowych sposobów – usuwają nieprzyjemną woń zamiast ją maskować. W zawilgoconym pomieszczeniu warto umieścić odkręcony pojemnik Ona Żel, najlepiej ustawiając go w pobliżu wentylatora, dzięki czemu szybciej rozprzestrzeni się on w powietrzu i usunie przykrą woń. Jeśli lekki, acz wyczuwalny i drażniący zapach wilgoci towarzyszył nam przez dłuższy czas, warto zamontować w pomieszczeniu rozpylacz Ona Mist. Jego podstawową zaletą jest regularne nasycanie powietrza neutralizatorem, dzięki czemu skutecznie pozbędziemy się zapachu pleśni i wilgoci.

  Zapach stęchlizny w pokoju

  Nieprzyjemny zapach wilgoci to częsty problem, który szczególnie uciążliwy staje się zimą. By nie obawiać się więcej wilgotnych plam pamiętajmy więc o regularnym wietrzeniu pomieszczeń, zaś w celu pozbycia się natychmiast nieprzyjemnej, zatęchłej woni zastosujmy neutralizatory zapachów.