Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak się pozbyć brzydkiego zapachu

  •  

    Chociaż ludzki węch nie jest tak wyczulony, jak powonienie psa czy kota, to jednak nieprzyjemne zapachy dla nas także są drażniące i wpływają negatywnie na nasze samopoczucie. Niezależnie od tego, czy jest to woń kociego moczu, silny zapach spalenizny, chemikaliów czy stęchlizny, w konfrontacji tymi odorami zawsze odczuwamy pragnienie, by jak najszybciej się ich pozbyć.

    Problem nieprzyjemnego zapachu dotyczy każdego z nas i zapewne każdy wie, że przykre wonie niekiedy trudno jest usunąć. Często tez nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasze działanie nie likwidują drażniącego odoru, a jedynie go maskują. Właśnie takie maskujące działanie mają wszelkiego rodzaju domowe sposoby walki z nieprzyjemnymi woniami, do których można zaliczyć pachnące świeczki, kadzidełka czy mieszanki ziołowe. Również popularne odświeżacze powietrza jedynie kamuflują nieprzyjemny zapach, który powraca, gdy tylko dawka odświeżacza w powietrzu się rozproszy. Te wszystkie metody nie są w stanie dać trwałego efektu, zwłaszcza w przypadku zapachów silnych i drażniących, takich jak woń zastarzałego moczu, farby, rozpuszczalnika czy spalenizny. W usuwaniu nieprzyjemnych woni nieocenione są natomiast profesjonalne neutralizatory zapachu.

    Neutralizatory stanowią najlepszą odpowiedź na pytanie, jak się pozbyć brzydkiego zapachu. Ich największym atutem jest skuteczność, która sprawia, że bez trudu usuwają nawet najbardziej intensywny fetor. Neutralizatory zapachu poradzą sobie z odorem, wydobywającym się z kosza na brudną bieliznę, nieprzyjemnym zapachem kociej kuwety, wonią stęchlizny czy specyficznym smrodkiem, unoszącym się wokół pojemnika z odpadkami kuchennymi. Co więcej, skutecznie usuną nawet najsilniejsze i najbardziej drażniące zapachy, do których zalicza się odór zastarzałego potu i brudu, moczu czy drażniący powonienie zapach spalenizny. Neutralizatory zapachu Ona cieszą się rosnącą popularnością wśród klientów także z uwagi na wszechstronność zastosowania: skutecznie usuną nieprzyjemne zapachy z szafy, okolic kociej kuwety, piwnicy, kuchni czy samochodu. Ona Żel czy Ona Block sprawdzą się zarówno przy neutralizacji nieprzyjemnych woni na dużych przestrzeniach (wówczas w pomieszczeniu wystarczy pozostawić odkręcony pojemnik z neutralizatorem, najlepiej w pobliżu wentylatora), jak i w szafie, garderobie czy w okolicach kociej kuwety (niewielką ilość neutralizatora wykładamy na tackę lub spodeczek i stawiamy w pobliżu źródła nieprzyjemnego zapachu). Przy pomocy rozcieńczonego w wodzie koncentratu Ona Płyn można prać przesiąknięte drażniąca wonią ubrania, taka mieszanka nadaje się także do mycia podłóg, czyszczenia dywanów czy tapicerek. Zawsze też warto mieć przy sobie mini Psik: niewielki pojemniczek neutralizatora, który błyskawicznie usunie nieprzyjemny zapach w biurze czy samochodzie, zastępując go lekką mydlaną wonią.

    Nieprzyjemne zapachy wywołują u nas poczucie dyskomfortu, drażnią i niepokoją. Niestety, irytujące wonie pojawiają się w naszym otoczeniu dość często, a ich źródłem może być zarówno przypalony kotlet, przepocone obuwie czy wilgoć, jak i nie dbający o higienę współpracownik. Każdy, kto zmaga się z problemem drażniącego, ciężkiego do usunięcia smrodu, niezależnie od jego źródła i natężenia, powinien więc zainwestować w neutralizatory zapachu, które nieprzyjemną woń usuną szybko i skutecznie.