Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Nieprzyjemne zapachy w biurze – jak sobie z nimi poradzić ?

 •  

  Biuro czy gabinet stanowią miejsce, w którym spędzamy osiem godzin każdego dnia. Ze względu na ten fakt szczególnie ważne jest, by w miejscu pracy panowała przyjemna atmosfera – co do tego chyba wszyscy są zgodni. Zwykle jednak, wypowiadając to zdanie myślimy o dobrych, przyjaznych stosunkach między współpracownikami. Tymczasem „przyjemna atmosfera” to nie tylko koleżeństwo i chęć niesienia pomocy – to sformułowanie ma też wydźwięk całkiem przyziemny, oznaczający świeże powietrze i brak nieprzyjemnych woni. O tym, jak bardzo istotne jest owo drugie znaczenie, z pewnością przekonany jest każdy, kto chociaż raz musiał się zmagać z brzydkimi zapachami w miejscu pracy.

  Drażniący zapach potu, intensywna woń produktów spożywczych czy fetor chemikaliów to tylko niektóre z długiej listy nieprzyjemnych woni, z jakimi można spotkać się w biurze. Często bywa tak, że nie wszyscy pracownicy równie skrupulatnie podchodzą do kwestii przestrzegania zasad higieny, wiele osób przynosi też do pracy lunch czy drugie śniadanie, które czasami potrafią wydzielać bardzo intensywną woń, błyskawicznie wypełniającą całe pomieszczenie. Praca w takich warunkach staje się nie do zniesienia, obniżając efektywność pracowników i odrywając ich myśli od wykonywanych zadań.

  Każdy pracodawca zdaje sobie sprawę, że warto zadbać o umożliwienie pracownikom wykonywania swoich zadań w przyjaznych warunkach, jednak często bywa tak, że dyscyplinujące pogadanki z nieszczególnie dbającymi o higienę osobami nie przynoszą żadnych efektów. Trudno też zabronić pracownikowi przynoszenia do pracy kanapek z serem i czosnkiem czy innych intensywnie pachnących produktów, a nie każda firma może sobie pozwolić na wydzielenie osobnego pomieszczenia kuchennego, gdzie tego typu produkty można by przechowywać i spożywać – wiedzą o tym zarówno właściciele, jak i pracownicy niewielkich, kilkuosobowych spółek, mieszczących się w jednym biurze.

  Dlatego, by skutecznie pozbyć się nieprzyjemnych, rozpraszających zapachów w pomieszczeniach biurowych, warto zainwestować w stuprocentowo skuteczne i bardzo wydajne neutralizatory zapachów firmy Ona. W biurze świetnie sprawdzi się na przykład rozpylacz Ona Mist, który w regularnych odstępach czasu nasyca powietrze neutralizatorem, skutecznie eliminując wszystkie unoszące się w nim nieprzyjemne wonie. Warto wiedzieć, że neutralizatory Ona produkowane były z myślą o usuwaniu szczególnie silnych zapachów przemysłowych, dlatego zapach potu czy jajek na twardo nie stanowi dla nich żadnego problemu. Dzięki swojej wysokiej wydajności neutralizatory pozwalają też nie myśleć co kilka dni o wymianie wkładu, zapewniając świeże, przyjemnie pachnące powietrze na długo. Jeśli natomiast chcemy błyskawicznie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, warto użyć Ona Spray: ten silny i skuteczny aerozol neutralizuje każdą woń, zastępując ją miłym aromatem świeżej pościeli lub neutralną wonią przemysłową PRO.

  Neutralizatory zapachu Ona stanowią skutecznie i pewne rozwiązanie problemu nieprzyjemnych zapachów w biurze. Dzięki nim nie musimy się już obawiać, że ostra woń potu czy intensywnie pachnących produktów spożywczych będą nas rozpraszać, odrywając myśli od pracy.