Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak usunąć zapach spalenizny ?

  • Pożar to traumatyczne przeżycie dla wszystkich osób, które są nim dotknięte. Nie jest istotne to, czy zniszczenia w domu są bardzo duże, czy też minimalne. Zawsze domownicy biorący udział w pożarze odczuwają ogromny strach przed żywiołem, jakim jest ogień. Zapach spalenizny, który wyraźnie jest wyczuwalny w domu, w którym wybuchł pożar, nie pomaga bynajmniej w pozbyciu się lęku przed ogniem.

    Doprowadzenie domu po pożarze do stanu używalności jest trudne, przede wszystkim z uwagi na to, że swąd spalenizny bardzo trudno jest usunąć. Dym wgryza się w ściany, meble i sprzęty powodując, że nawet w kilka miesięcy po pożarze, po przeprowadzeniu generalnego sprzątania, nadal po wejściu do takiego domu można poczuć zapach spalenizny. Początkowo jest on bardzo gryzący i ostry, ale z czasem rozwiewa się w powietrzu, co nie oznacza, że w ogóle go nie czuć.

    Już podczas sprzątania po pożarze należy więc zadbać o to, aby usunąć nie tylko widoczne zniszczenia, ale również to, co nie jest dostrzegalne gołym okiem. Jak usunąć zapach spalenizny? Najlepiej gruntownie wyczyścić dom i wszystkie znajdujące się w nim sprzęty z zastosowaniem neutralizatorów zapachu ONA. Do tego celu najbardziej odpowiedni będzie neutralizator ONA płyn. Ma on bardzo szerokie zastosowanie, bowiem można wykorzystać go zarówno do prania, jak i do sprzątania i mycia.

    Pościel, narzuty, dywany i ubrania, jakie znajdowały się w naszym domu podczas pożaru i nie zostały strawione przez ogień, należy uprać z dodatkiem ONA płynu. Neutralizator zapachów spowoduje, że raz na zawsze pozbędziemy się z tkanin swądu spalenizny. Dla uzyskania lepszego efektu warto wcześniej namoczyć ubrania, koce, czy pościele w wodzie z dodatkiem neutralizatora ONA.

    Do mycia ścian i podłóg, jak i wszystkich sprzętów w domu po pożarze warto wykorzystać ten sam neutralizator zapachów. Rozrzedza się go w wodzie w stosunku 20:1. ONA płyn to w zasadzie koncentrat neutralizatora zapachów, który jest mocny i skuteczny. Pozostawia przyjemny zapach wybrany przez użytkownika, niwelując w 100% zapach spalenizny i inne nieprzyjemne dla człowieka aromaty. W ten sposób można w sposób efektywny usunąć zapach spalenizny  po pożarze.