Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Neutralizacja nieprzyjemnych woni w garażu

 • Garaż jest pomieszczeniem wyjątkowo narażonym na powstawanie nieprzyjemnych woni. To właśnie tam panowie majsterkują, naprawiają samochód, tam też wynoszą i chomikują wszystkie przedmioty, na które w domu nie ma miejsca, a których oni uparcie nie chcą się pozbyć. Z czasem ten składzik, graciarnia i pracownia w jednym zaczyna wydzielać niezbyt przyjemny zapach, potęgowany dodatkowo faktem, że w garażu przechowywane są też wszystkie smary i inne produkty do konserwacji samochodu. Usuwanie tej niezbyt przyjemnej woni nie jest proste, przede wszystkim dlatego, iż często jest to zapach zastarzały, który w powietrzu unosi się już od dłuższego czasu.

  Jak usunąć nieprzyjemny zapach w garażu?

  Neutralizacja garażowego smrodku jest dość trudna jeszcze z jednego powodu: garaż to najczęściej pomieszczenie dość obszerne, znacznie większe niż kuchnia czy łazienka. Dlatego w garażu nie sprawdzą się klasyczne odświeżacze powietrza, które najlepiej działają na małej powierzchni, a usuwanie drażniącego zapachu przez wietrzenie też ma zastosowanie jedynie w sezonie wiosenno-letnim.

  PowAir Spray ONA

  By skutecznie pozbyć się z garażu niezbyt przyjemnych woni, warto więc zainwestować w profesjonalne neutralizatory zapachu. Są one dostępne w trzech przyjemnych zapachach, które skutecznie zastępują drażniącą mieszankę woni oleju, smaru, benzyny czy rozpuszczalnika. Przy usuwaniu nieprzyjemnych woni z dużych pomieszczeń najlepiej sprawdza się Ona Żel, dostępny w litrowym słoiku lub czterolitrowym wiaderku. W zależności od intensywności przykrych zapachów można pozostawić w pomieszczeniu jeden duży pojemnik, lub też poustawiać w strategicznych punktach kilka mniejszych. Dodatkowo, by zwiększyć skuteczność neutralizatora, można ustawić go w pobliżu wentylatora – tak, by strumień powietrza ułatwiał rozprzestrzenianie się zapachu.

  Nieprzyjemny zapach benzyny?

  Po zastosowaniu tej metody szybko przekonamy się, że w garażu unosi się lekka woń kryształu, świeżo wypranej pościeli lub też przemysłowy zapach PRO, a w otoczeniu takich woni o wiele przyjemniej jest naprawiać samochód czy majsterkować. Warto zaznaczyć, że neutralizatory zapachu są bardzo wydajne: jeden pojemnik to gwarancja świeżego zapachu przez około miesiąc intensywnego użytkowania.

  Brzydki zapach w garażu?

  Jeśli w garażu spędzamy wyjątkowo dużo czasu, a unoszące się w nim nieprzyjemne wonie dają nam się we znaki, warto wzmocnić działanie Ona Żel, ustawiając w pobliżu miejsca pracy rozpylacz Ona Mist. Rozpylacz w określonych odstępach czasu nasyca powietrze neutralizatorem, dzięki czemu zawsze otaczać nas będzie przyjemna, lekka woń. Natomiast jeśli w garażu znajdują się robocze ubrania czy stare tapicerowane meble, w które zapachy wnikają bardzo szybko, można wyprać je lub bądź wyczyścić, używając do tego rozcieńczonego w wodzie koncentratu Ona Płyn. Koncentrat neutralizatora nie tylko usunie z nich brud i zanieczyszczenia – dodatkowo skutecznie zlikwiduje nieprzyjemny zapach.

  Ona Mist

  Jeśli więc chcemy, by garaż z pomieszczenia przesyconego drażniącymi, ostrymi zapachami smarów i benzyny zmienił się w miejsce pachnące neutralnie, doskonałym pomysłem będzie zastosowanie neutralizatorów zapachu. Dodatkowo, dzięki gwarancji producenta (satysfakcja albo zwrot pieniędzy) możemy być pewni, że nie wydamy pieniędzy na coś, co nie spełnia swojej funkcji.