Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Przyjemny zapach w salonie fryzjerskim

 • Przyjemny zapach w salonie fryzjerskim

   

  Salon fryzjerski to miejsce, w którym klientki pragną się zrelaksować – zapomnieć o codziennych troskach i kłopotach. Po kilkudziesięciu minutach panie – i coraz częściej również panowie – chcą wyjść z przepiękną fryzurą i w doskonałym humorze. Salon, który pragnie zapewnić komfort swoim klientom, musi być estetycznie zaprojektowany, czysty i pięknie pachnieć. Jakie aromaty powinny unosić się u fryzjera, by wizyta była prawdziwą przyjemnością?

   

  Czystość i porządek kluczem do zadbanego salonu

  Utrzymanie standardów czystości to w dobrym salonie fryzjerskim absolutna podstawa. Obcięte włosy muszą być na bieżąco zamiatane z podłogi specjalną szczotką, a następnie przechowywane w szczelnym koszu. W salonie fryzjerskim lustra powinny lśnić, podobnie jak blaty konsoli fryzjerskich regularnie wycieranych z kurzu i resztek specyfików do stylizacji. Wszystkie produkty kosmetyczne muszą mieć czyste opakowania. Nożyczki i akcesoria do strzyżenia należy przechowywać umyte i gotowe do ponownego użycia. W salonie fryzjerskim unoszą się różne aromaty – woń farb do włosów miesza się z zapachem kosmetyków do stylizacji i lakierów. Nowoczesnym rozwiązaniem jest łączenie przestrzeni fryzjerskiej ze stanowiskami do manicure. Pomysł bardzo przypadł do gustu klientkom, które farbują włosy – podczas czekania aż barwnik się przyjmie, mogą zadbać o swoje dłonie. Punkt kosmetyczny w salonie sprawia jednak, że w powietrzu unosi się woń zmywaczy, lakierów do paznokci oraz lekki zapaszek siarki z piłowanych paznokci. Połączenie wszystkich aromatów może stworzyć intensywną mieszankę, która nie będzie odpowiadała każdej klientce. Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z salonu fryzjerskiego?

   

  Neutralizacja zapachów w salonie fryzjerskim

  Wnętrza salonu należałoby regularnie wietrzyć, jednak większość punktów fryzjerskich jest ulokowana w centrach miast, gdzie czystość powietrza może pozostawiać wiele do życzenia. Dobrym rozwiązaniem będą nawiewy i klimatyzacja. Należy pamiętać o ich regularnym czyszczeniu, odgrzybianiu i wymianie filtrów. Pierwszym krokiem do zrobienia dobrego wrażenia na klientach jest usuwanie przykrych zapachów. Można to zrobić, ustawiając w salonie fryzjerskim najlepsze neutralizatory zapachów, które są skuteczne i estetycznie zaprojektowane. Model PowAir Magic Mist to kula, która nasącza powietrze neutralizatorem zapachów. Taki neutralizator zapachów skutecznie pochłania brzydkie zapachy, automatycznie rozpyla przyjemną woń w pomieszczeniu, a także pięknie się prezentuje.

   

  Jak wybrać odpowiedni zapach do salonu fryzjerskiego?

  Nowoczesne neutralizatory zapachu są dostępne w różnych wariantach. Do wyboru jest sześć wyjątkowych aromatów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientek. Który z nich będzie najlepszy? Warto zrobić testy i używać każdego zapachu przez kilka, a najlepiej kilkanaście dni. W tym czasie można pytać o zdanie pracowników, klientki oraz zdać się na swoje własne powonienie. Zapach powinien również pasować do stylistyki salonu fryzjerskiego – w nowoczesnym miejscu, które stawia na dynamizm i młodość, lepiej przyjmie się aromat soczystej marakui niż ascetycznego szarego mydła. Salony zainteresowane ideą minimalizmu i zero waste mogą pachnieć na przykład polarnym kryształem z nutą świeżej mięty.

   

  Zapach ma ogromne znaczenie w budowaniu wizerunku salonu fryzjerskiego. Unoszący się w powietrzu aromat powinien współgrać ze stylistką miejsca. Warto jednak najpierw postawić na usuwanie zapachów kosmetyków i innych woni, by wybrany bukiet był już od progu w pełni odczuwalny.