Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Piękny zapach w świeżo wyremontowanym mieszkaniu

 • Świeżo wyremontowane mieszkanie wygląda wspaniale – błyszczące posadzki, ściany w ulubionych kolorach. Po odnowieniu pomieszczeń przebywanie w domu to prawdziwa przyjemność. Tym, co najczęściej przeszkadza w cieszeniu się własnym „m” w nowej odsłonie, jest jego zapach. W mieszkaniu po remoncie może unosić się mieszanka woni tynku, gipsu, farby, czy kleju do paneli. Przebywanie i spanie w takich aromatach bywa męczące. Ponadto uporczywa woń może skutecznie zniechęcić do zrobienia parapetówki. Co zrobić, by mieszkanie po remoncie pięknie pachniało?

  O czym warto pomyśleć przed remontem?

  Przed rozpoczęciem remontu warto jak najwięcej rzeczy spakować i wynieść z mieszkania. Na szczycie listy powinny znaleźć się firanki, zasłonki, czy dywaniki, które mają wrócić na swoje miejsce po zakończeniu odświeżania. Szczególnie, że usuwanie zapachów z dywanu to czasochłonne zajęcie! Dobrze jest zapakować w worki próżniowe nienoszone ubrania, ręczniki i bieliznę pościelową. Można oczywiście po zakończeniu prac wyprać wszystkie rzeczy, jeśli jednak w mieszkaniu został zgromadzony spory zapas bielizny pościelowej, czynność ta może zabrać za dużo czasu. Lepiej wykorzystać wolne chwile na sprzątanie i urządzanie odnowionej przestrzeni. Wybierając przed remontem niezbędne materiały, takie jak farby, czy kleje, dobrze zapytać w sklepie o jak najmniej intensywnie pachnące produkty. W niektórych przypadkach nie uda się wyeliminować specyficznych woni preparatów. Warto jednak wziąć pod uwagę, że producenci starają się spełniać oczekiwania klientów, dlatego nie wszystkie artykuły remontowe pachną jednakowo. Można również poprosić wynajętą ekipę fachowców o jak najczęstsze wietrzenie mieszkania podczas wykonywania prac.

  PowAir Spray ONA

  Jakie działania podjąć po remoncie?

  Po zakończeniu remontu do najważniejszych czynności należy dokładne sprzątnięcie mieszkania. Można to zrobić samodzielnie lub wynająć profesjonalną firmę. Podczas czyszczenia należy pamiętać o regularnym otwieraniu okien i wietrzeniu mieszkania – to jedna z najskuteczniejszych metod na usuwanie zapachu farby. Warto również poprosić kominiarza o sprawdzenie, jak działa wentylacja grawitacyjna. Dobrym pomysłem może okazać się palenie kominka zapachowego lub świeczek. Jest to jednak krótkotrwałe rozwiązanie – świeczki mogą być zapalone tylko wtedy, gdy ktoś jest w mieszkaniu. Co więcej, spomiędzy delikatnego aromatu brzoskwini czy jaśminu może wyraźnie przebijać gipsowa nuta. Jak sobie z tym poradzić? Najlepiej zastosować profesjonalne neutralizatory zapachów ONA w sprayu. Te nowoczesne odświeżacze powietrza przede wszystkim pochłaniają brzydkie zapachy, a dopiero później rozpylają przyjemną dla nosa woń. To bardzo skuteczna metoda na usuwanie przykrych zapachów, do których z całą pewnością można zaliczyć klej do tapet, mokry tynk, czy klej do płytek. Neutralizator zapachów można umieścić w dowolnym pomieszczeniu, należy jedynie ustawić odpowiedni czas rozpylania i pozwolić, by urządzenie zlikwidowało nieprzyjemne aromaty ze świeżo wyremontowanej kuchni czy sypialni. Neutralizatory zapachu ONA są również dostępne w formie żelu, który wystarczy rozłożyć na tackach i porozstawiać po całym mieszkaniu.

  Własne, świeżo wyremontowane mieszkanie może napawać dumą. By móc jak najszybciej zorganizować parapetówkę i pochwalić się przed znajomymi, trzeba zadbać o skuteczne usunięcie wszystkich śladów remontu – również specyficznego zapachu. Bardzo pomocne w walce z wonią tynku, czy farby okazują się profesjonalne neutralizatory zapachów. Warto po nie sięgnąć, gdy tylko ekipa remontowa zamknie za sobą drzwi.