Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Usuwanie zapachu benzyny – jak to zrobić?

 • Zapach benzyny jest tym, z którym kontakt mamy bardzo często. Wyczuwamy go podczas tankowania auta, przy przelewaniu benzyny z kanistra do kosiarki albo w przypadku awarii, na przykład wycieku w układzie paliwowym. O ile krótki kontakt z niewielką ilością tej cieczy nie jest bardzo uciążliwy, o tyle dłuższy już niestety tak. Wszystko przede wszystkim przez jej zapach.

  Dlaczego tego zapachu warto się szybko pozbyć?

  Benzyna jest mieszaniną o charakterystycznym, intensywnym zapachu. Mimo że z reguły jest bardzo pomocna, to czasami, przez chwilę nieuwagi, może przysporzyć wielu problemów. Przykładowo, wystarczy pozostawiony w bagażniku samochodowym niedomknięty kanister. Jeśli wycieknie z niego trochę cieczy, to jej smród na długo będzie spędzał sen z powiek nieuważnego kierowcy. I nie chodzi tu tylko o kwestię odpychającego zapachu.

  Wdychanie oparów benzyny przy każdorazowym korzystaniu z samochodu, może być w takiej sytuacji niebezpieczne dla naszego zdrowia. Mieszanina posiada bowiem właściwości toksyczne i może powodować senność, ból głowy, problemy z równowagą, a w skrajnych przypadkach nawet utratę przytomności.

  Benzyna rozlana w samochodzie – co robić?

  Teorii dotyczących usuwania tak intensywnego i nieprzyjemnego zapachu z samochodu jest wiele – od zwykłego wietrzenia auta, po oddanie go „pod opiekę” profesjonalnej myjni samochodowej. Tymczasem pomóc może dobry neutralizator zapachów – taki, jak na przykład ONA Płyn. To wydajny koncentrat, gotowy do natychmiastowego użycia (bez konieczności rozcieńczania).

  Wspomniany preparat ma jeszcze jedną, istotną zaletę. Można go stosować w wielu przypadkach, a to oznacza, że może on służyć nie tylko do usuwania przykrego zapachu benzyny czy ropy. Przyda się również w likwidacji smrodu zjełczałego mleka, zgnilizny, stęchlizny, a nawet do mycia oraz czyszczenia mebli i innych sprzętów po pożarze.

  Co ważne, bez obaw można go rozpylać nawet w widocznych miejscach (chociaż wcześniej dobrze jest zrobić test na niewidocznym na pierwszy rzut oka obszarze). A wszystko dlatego, że preparat ten nie pozostawia po wyschnięciu żadnych plam.

  Profesjonalny sprzęt do usuwania zapachu benzyny

  Dla bardziej wymagających jest jeszcze profesjonalne urządzenie do usuwania zapachów MISTER PRO. To mocno zaawansowana technologia, która sprawdza się na niemal wszystkich powierzchniach – wyjątkiem są jedynie szyby oraz przezroczyste plastiki.

  Urządzenie wygląda jak połączenie piły łańcuchowej z odkurzaczem. Po uruchomieniu rozprasza neutralizator zapachów na niewielkie cząstki (wręcz mikroskopijnej wielkości), tworzące praktycznie suchą parę. W ten sposób można go skutecznie i bardzo sprawnie nanosić nie tylko na tapicerki samochodowe, ale i ściany, meble czy wykładziny.

  Co ciekawe, zabiegi przeprowadzane właśnie w taki sposób, są często znacznie bardziej skuteczne, niż popularne wśród kierowców ozonowanie, które sprzyja wprawdzie oczyszczaniu powietrza, ale nie jest już wystarczające w sytuacji, kiedy brzydki zapach nadal wydobywa się ze wspomnianych miejsc typu ściana czy samochodowa tapicerka.

  Tym, co jeszcze przemawia za zastosowaniem profesjonalnego sprzętu do neutralizacji zapachów, korzystającego z płynnych preparatów neutralizujących (takich, jak ONA Płyn lub PowAir Penetrator), jest fakt, że świetnie sprawdzi się on wtedy, kiedy nie chcemy używać rozpylacza i zwyczajnie zmoczyć spryskanej powierzchni.

  Co ważne, urządzenie to jest z powodzeniem stosowane nie tylko w samochodach, ale i w pokojach hotelowych, w pomieszczeniach po palaczach tytoniu, w pomieszczeniach po zalaniu albo tam, gdzie doszło do pożaru.